REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PROFIT Joanna Szyszkowska Doradca Podatkowy

Dołącz do grona ekspertów
PROFIT Joanna Szyszkowska Doradca Podatkowy

PROFIT Joanna Szyszkowska Doradca Podatkowy – nowoczesna i profesjonalna obsługa podatkowa i księgowa oraz doradztwo podatkowe. Solidny partner swoich Klientów.

Joanna Szyszkowska - doradca podatkowy, wpisana na listę pod numerem 13421. Specjalista w zakresie rachunkowości z certyfikatem księgowym Ministra Finansów Nr 27325/08 oraz członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Właścicielka kancelarii doradztwa podatkowego PROFIT.Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach księgowych, w firmach polskich i zagranicznych oraz jest autorem licznych publikacji w znanych wydawnictwach księgowo-podatkowych. Prowadząca warsztaty i szkolenia podatkowe. Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego (kierunek finanse i rachunkowość) oraz studiów podyplomowych skarbowości Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W roku 2016 zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu wiedzy wydawnictwa podatkowego Wolters Kluwer, uzyskując tytuł Lidera Księgowości. Na bieżąco i stale aktualizuje wiedzę poprzez udział w licznych szkoleniach.

Kancelaria PROFIToferuje pełen zakres usług księgowych, doradztwa podatkowego, wyboru optymalnej formy opodatkowania, konsultacji przy zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej oraz przekształceniu formy prowadzonej działalności gospodarczej. Wykonujemy również usługi on-line.

Swoje obowiązki wypełniamy sumiennie i profesjonalnie. Gwarantujemy dyskrecję i poufność wykonywanych usług, stawiając na pierwszym miejscu dobro Klienta oraz zasady etyki zawodowej doradcy podatkowego.

Wysokiej jakości usługiświadczone są dzięki zdobytemu doświadczeniu, korzystaniu z nowoczesnych technologii informatycznych (usługi on-line), wysokim standardom pracy, ciągłemu rozwojowi oraz szybkiemu reagowaniu na potrzeby Klienta.

Kontakt:
PROFIT Joanna Szyszkowska Doradca Podatkowy
Tel. 95715 9715
e-mail:biuro@profit-br.pl

www.profit-br.pl

Warunkiem wypłaty dywidendy w spółce z o.o. jest wypracowanie przez nią zysku w danym roku obrotowym, potwierdzonego sprawozdaniem finansowym oraz uchwałą o wypłacie, podjętą przez zgromadzenie udziałowców. Spółka wypłacająca dywidendę ma do wypełnienia szereg obowiązków w tym zakresie, które to są zróżnicowane w zależności od podmiotu otrzymującego dywidendę. Istotny jest również sposób opodatkowania CIT spółki wypłacającej dywidendę. Nieco inne bowiem zasady obowiązują spółki objęte tzw. CIT estońskim, co nie jest szczegółowym przedmiotem niniejszego opracowania. 
Transakcje zbycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części (ZCP) nie są czynnościami podlegającymi podatkowi od towarów i usług (art. 6 pkt 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, dalej u.p.t.u.). A skoro nie ma tu podatku VAT, pojawiają się obowiązki w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych (zobacz art. 2 pkt 4 ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych, dalej u.p.c.c.). Ja rozliczyć zakup zorganizowanej części przedsiębiorstwa w zakresie PCC?

REKLAMA