REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Joanna Szyszkowska

Doradca podatkowy

Doradca podatkowy, wpisana na listę pod numerem 13421. Specjalista w zakresie rachunkowości z certyfikatem księgowym Ministra Finansów Nr 27325/08 oraz członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oddział w Poznaniu.

Właścicielka kancelarii doradztwa podatkowego PROFIT, zajmującej się bieżącą obsługą rachunkowo-podatkową, płacowo-kadrową firm, doradztwem podatkowym.

Autorka wielu publikacji o tematyce podatkowej dla takich wydawnictw m.in. jak INFOR, Wiedza i Praktyka. Prowadząca warsztaty i szkolenia podatkowe.

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego (kierunek finanse i rachunkowość) oraz studiów podyplomowych skarbowości Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

W roku 2016 zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu wiedzy wydawnictwa podatkowego Wolters Kluwer, uzyskując tytuł Lidera Księgowości. Na bieżąco i stale aktualizuje wiedzę poprzez udział w licznych szkoleniach.

Kontakt:
PROFIT Joanna Szyszkowska Doradca Podatkowy
Tel. 95715 9715
www.profit-br.pl
e-mail:biuro@profit-br.pl

Warunkiem wypłaty dywidendy w spółce z o.o. jest wypracowanie przez nią zysku w danym roku obrotowym, potwierdzonego sprawozdaniem finansowym oraz uchwałą o wypłacie, podjętą przez zgromadzenie udziałowców. Spółka wypłacająca dywidendę ma do wypełnienia szereg obowiązków w tym zakresie, które to są zróżnicowane w zależności od podmiotu otrzymującego dywidendę. Istotny jest również sposób opodatkowania CIT spółki wypłacającej dywidendę. Nieco inne bowiem zasady obowiązują spółki objęte tzw. CIT estońskim, co nie jest szczegółowym przedmiotem niniejszego opracowania. 
Transakcje zbycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części (ZCP) nie są czynnościami podlegającymi podatkowi od towarów i usług (art. 6 pkt 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, dalej u.p.t.u.). A skoro nie ma tu podatku VAT, pojawiają się obowiązki w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych (zobacz art. 2 pkt 4 ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych, dalej u.p.c.c.). Ja rozliczyć zakup zorganizowanej części przedsiębiorstwa w zakresie PCC?

REKLAMA