REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

INDEPENDENT TAX ADVISERS Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

Dołącz do grona ekspertów
INDEPENDENT TAX ADVISERS Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

Doradcy podatkowi


Spółka INDEPENDENT TAX ADVISERS Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w zakresie świadczenia usług doradztwa podatkowego w lutym 2004 roku.

Członkowie zespołu Independent Tax Advisers Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. to licencjonowani doradcy podatkowi oraz doświadczeni konsultanci, którzy zdobywali doświadczenie zawodowe w renomowanych firmach doradczych.

Oferujemy naszym klientom najwyższy standard jakości obsługi i zapewniamy profesjonalną obsługę prowadzonej działalności gospodarczej w Polsce.

W naszej pracy koncentrujemy się na dostarczaniu bezpiecznych i efektywnych podatkowo rozwiązań, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego z naszych klientów. Dlatego, świadczymy usługi doradcze w porozumieniu z klientem uwzględniając jego indywidualne potrzeby i specyfikę prowadzonej działalności gospodarczej, tak aby zakres i forma naszych usług spełniały jego oczekiwania.

Kontakt do ITA:

ul. Bednarska 7
00-310 Warszawa

Tel.: (22) 250 31 00/31 01
Fax: (22) 250 31 02
biuro@itadp.pl
www.itadp.pl
 

W dniu 1 lipca 2011 r. weszła w życie ustawa z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej, która zastąpiła ustawę z 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej. W wyniku wprowadzonych zmian niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej (NZOZ) stały się z mocy prawa przedsiębiorstwami podmiotów leczniczych. Zmiana ta budzi szereg wątpliwości co do statusu przedsiębiorstw podmiotów leczniczych na gruncie ustawy o CIT.
Przeniesienie własności rzeczy lub praw majątkowych jest alternatywną wobec zapłaty podatku formą wygaszania zobowiązań podatkowych. Z tej opcji mogą korzystać podatnicy, którzy nie chcą lub nie mogą uregulować swoich zobowiązań podatkowych w formie pieniężnej. Wybór tej formy następuje na wniosek podatnika. Krokiem koniecznym do wygaśnięcia zobowiązania podatkowego jest również m. in. zawarcie umowy cywilnoprawnej w formie pisemnej z odpowiednim organem. Powstaje przy tym wątpliwość, czy ta forma zaspokojenia fiskusa objęta jest podatkiem od towarów i usług.

REKLAMA

Jeśli leasingodawca wystawi fakturę korygującą, to leasingobiorca, na podstawie art. 86 ust. 10a ustawy o VAT, powinien dokonać zmniejszenia podatku naliczonego w deklaracji za okres, w której otrzymał fakturę korygującą. Brak natomiast takiej faktury korygującej nie oznacza, że organy podatkowe będą kwestionować odliczenie całości podatku u leasingobiorców.

REKLAMA