REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Wojciech Szlawski

Radca prawny

Współpracownik Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych Spółka Komandytowa z siedzibą w Łodzi.

Specjalizacje:
Prawo spółek
Prawo gospodarcze
Prawo pracy i zbiorowe prawo pracy
Prawo cywilne
Prawo upadłościowe
Prawo antymonopolowe
Prawo energetyczne
Compliance

W codziennej pracy zajmuje się przede wszystkim bieżącą obsługą przedsiębiorców. Z tego względu szczególnie bliskie mu są zagadnienia z zakresu prawa spółek oraz prawa cywilnego. Jego zainteresowania zawodowe obejmują także kwestie związane z prawem sportowym, prawem stowarzyszeń oraz problematyką dostępu do informacji publicznej.

Doświadczenie zebrane w powyższych dziedzinach, w tym m.in. w toku licznych postępowań sądowych i administracyjnych, pozwala mu zaoferować Klientom optymalne rozwiązania ich problemów prawnych.

Jest doktorantem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, jego obszarem badawczym jest międzynarodowe prawo kosmiczne – jedna z najnowszych gałęzi prawa międzynarodowego. Przygotowuje rozprawę poświęconą prawnym aspektom wykorzystywania przestrzeni kosmicznej oraz kwestii odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez obiekty kosmiczne. Jest autorem publikacji a także prelegentem na konferencjach dotyczących powyższej tematyki.

Stypendysta programu Sokrates/Erasmus.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz „Deutsches Recht für polnische Studierende” - 2-letniego kursu prowadzonego w języku niemieckim przez pracowników naukowych Uniwersytetu Münster we współpracy z WPiA UŁ.

Od sierpnia 2013 r. radca prawny OIRP w Łodzi.

Posługuje się językiem niemieckim (certyfikat UNICert III Deutsch als Fremdsprache, Fachrichtung Jura) i angielskim.

Złożył egzamin radcowski z najlepszym wynikiem w okręgu łódzkim.

Kontakt: wojciech.szlawski@lubasziwspolnicy.pl

Kwestia reprezentacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w relacjach z innymi osobami na pierwszy rzut oka nie powinna sprawiać większych wątpliwości. Regulacja Kodeksu spółek handlowych jest oczywista – w myśl przepisu art. 201 § 1 K.s.h. spółkę reprezentuje zarząd, zgodnie z przyjętymi zasadami reprezentacji. Od tej zasady istnieje tylko jeden wyjątek, a mianowicie regulacja przewidziana w przepisie art. 210 K.s.h. Obserwacja praktyki obrotu gospodarczego wskazuje jednakże, że z zastosowaniem tej zasady i wyjątku bywają nieraz spore problemy.
Celem compliance jest zapewnienie zgodności działalności przedsiębiorcy z wszelkiego rodzaju normami prawnymi lub przyjętymi standardami. W tym celu wykorzystuje się takie metody jak np. analizy prawne, systemy kontroli jakości, wewnętrzne zasady nadzoru lub monitoring, zwane środkami compliance.

REKLAMA

Zatrudnianie członków zarządu, będących jednocześnie wspólnikami spółki jest dość często spotykaną praktyką. Jednak w pewnych stanach faktycznych zatrudnienie członków w oparciu o umowę o pracę może zostać zakwestionowane przez ZUS i Sądy.
Coraz częściej polscy pracodawcy oddelegowują swoich pracowników do pracy w innym miejscu, w szczególności za granicę. Warto wiedzieć, że w pewnych okolicznościach oddelegowanie pracownika do pracy w innym kraju będzie miało wpływ na miejsce odprowadzania podatku dochodowego (PIT) przez pracownika, a także na miejsce odprowadzenia składek na ubezpieczenie społeczne.

REKLAMA