REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Dorota Jaszczak

Prawnik


Konsultant w Departamencie Restrukturyzacji i Optymalizacji Podatkowych w Kancelarii Mariański Group Eksperci Podatkowi.

Dorota Jaszczak w Kancelarii Mariański Group Eksperci Podatkowi odpowiedzialna jest za kwestie związane z reorganizacją aktywów spółek i aktywów wchodzących w skład indywidualnych działalności gospodarczych. Zajmuje się optymalizacjami podatkowymi, zakładaniem spółek z siedzibą w Polsce i za zagranicą oraz obsługą prawną spółek w innych jurysdykcjach.

Posiada doświadczenie zawodowe związane ze sprawami wymagającymi znajomości międzynarodowego prawa podatkowego. W sferze jej zainteresowań znajdują się w szczególności zagadnienia związane z podatkami dochodowymi oraz podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Jest współautorką publikacji z zakresu prawa podatkowego. W latach 2009-2012 zdobywała doświadczenie zawodowe pracując dla jednej z największych polskich firm doradztwa podatkowego.

Dorota Jaszczak jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i uczestniczką podyplomowego studium prawa podatkowego organizowanego przez Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych UŁ.

Posługuje się językiem angielskim. Posiada certyfikat TOLES potwierdzający znajomość języka angielskiego prawniczego na poziomie zaawansowanym.

djaszczak@marianskigroup.pl
tel. 42 207 76 76
 

W przypadku, gdy podatnik wykazał w deklaracji nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do zwrotu, może domagać się następnie zliczenia zwrotu podatku od towarów i usług na poczet innego podatku, także takiego, dla poboru którego właściwy jest inny urząd skarbowy niż ten, do którego podatnik ma obowiązek uiścić VAT.
Przedsiębiorca planujący sprzedaż karnetów na siłownię powinien dokładnie sprawdzić kwestię opodatkowana VAT sprzedaży takich wejściówek, ponieważ stanowisko fiskusa i sądów nie jest w tym przypadku jednakowe.

REKLAMA

Od 1 stycznia 2013 r. zmieni się część regulacji dotyczących unikania podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską i Cyprem (zwana dalej także: UPO). Od tego dnia obowiązywać zacznie Protokół pomiędzy Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Rządem Republiki Cypru podpisany 22 marca 2012 r. w Nikozji, będący podstawą niżej opisanych zmian. Znajomość nowej treści polsko – cypryjskiej umowy pozwoli dostosować strategie optymalizacyjne. Protokół nie przekreśla bowiem możliwości optymalizacyjnych. Celem niniejszego artykułu jest omówienie najważniejszych zmian.

REKLAMA