REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Mateusz Ostrowski

Analityk rynku produktów bankowych

Na bankowych kontach z zerowym, albo bardzo niskim oprocentowaniem bezczynnie leży 48 mld zł.
Banki promują specjalne konta dla młodzieży akademickiej. Student, wybierając konto bankowe powinien jednak przejrzeć całą ofertę banku, często wybór zwykłego konta może okazać się tańszym rozwiązaniem.

REKLAMA

Plastikowe pieniądze używane z głową mogą zamiast kosztów przynosić zyski. Wystarczy rozsądnie korzystać z okresu bezodsetkowego.
Wyższe oprocentowanie depozytu w zamian za kupno jednostek funduszy może tylko z pozoru być opłacalną inwestycją.

REKLAMA

Banki nasyciły się pieniędzmi, więc obniżają oprocentowanie lokat. Sytuację klientów ratują antypodatkowe depozyty.
Dotowane przez państwo kredyty studenckie z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem.  Oprocentowanie kredytu studenckiego to teraz niecałe 1,9 proc. Nie opłaca się go nie zaciągać.
Według najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego, poziom zadłużenia klientów banków z tytułu kredytów hipotecznych spadł w lipcu o ponad 8 mld zł.
Dzięki obniżkom stóp procentowych między listopadem i czerwcem Polacy zaoszczędzili ok. 1,8 mld PLN rocznie na odsetkach od samych kredytów hipotecznych. Spadło też oprocentowanie kart kredytowych, obligacji i depozytów.
Zbliżający się początek roku szkolnego to dobry czas by dziecko zaczęło finansową edukację. Można więc założyć mu młodzieżowe konto bankowe.
Konta oszczędnościowe zyskują na popularności. Zdeponowane na nich środki wzrosły w ciągu ostatniego roku o 30 proc.
Zakup podręczników, tornistra czy szkolnej odzieży to spory wydatek na rozpoczęcie roku szkolnego. Kiedy pojawia się pytanie skąd wziąć na ten cel pieniądze, od razu z odpowiedzią przychodzą banki, proponując kredyty gotówkowe.
Tylko siedem banków obniżyło w ciągu ostatniego miesiąca oprocentowanie lokat, sześć zdecydowało się na niewielką podwyżkę – tak wynika z comiesięcznego ratingu depozytów Open Finance.
Dzięki bankowym zleceniom stałym i poleceniom zapłaty nie trzeba pamiętać o opłacaniu rachunków. Jest to szczególnie przydatne w czasie wakacyjnych wyjazdów. Jak zawsze trzeba jednak zdawać sobie sprawę z kosztów, jakie się z tym wiążą.
Koszty związane z prowadzeniem rachunku bankowego wzrosły w skali roku nawet o kilkaset złotych – wynika z analizy Open Finance. Jakie opłaty, i w których bankach skoczyły najbardziej?
Zgodnie z rekomendacją S II od 1 lipca będzie można zdecydować się na spłatę walutowego kredytu mieszkaniowego bezpośrednio w walucie obcej. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, nie musi to być jednak decyzja na całe życie. Radzimy, jak ją podjąć.
Wraz z kolejną obniżką stóp procentowych maksymalne oprocentowanie kredytów konsumpcyjnych spadło do 20 proc
Kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem może być nawet dwa razy droższy od standardowej oferty. Dlatego przed podpisaniem umowy warto zastanowić się dwa razy.
Karta kredytowa nie jest tylko instrumentem płatniczym. Za jej pomocą możemy też prowadzić działalność charytatywną – i to bez zbędnych kosztów.
Obniżki oprocentowania depozytów w bankach nie mają końca, mimo że Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. W czerwcu niższych odsetek z lokat mogą spodziewać się klienci 11 banków.
Młodzieżowe konto w banku to dobry pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka. Przy okazji można też zachęcić pociechę do nauki podstaw finansów osobistych. Szczególnie, że oferty rachunków dla młodych są tańsze.

REKLAMA