Kategorie
Joanna Rułkowska

Prawnik, specjalista do spraw kadr i płac, redaktor naczelna internetowego czasopisma Prawo Mamy, autorka artykułów prawniczych na temat działalności nierejestrowanej.

Wykształcenie:

Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku (2017), specjalista do spraw kadr i płac (2019). Ukończyła kurs podstawy księgowości małych podmiotów gospodarczych i Akademię Działalności Nierejestrowanej. Ciągle poszerza wiedzę z zakresu prawa pracy, księgowości i podatków.

Zawodowo:

Zajmuje się prawami matek, czyli prawami, które pojawiają się w różnych obszarach życia i ciężko je odnaleźć oraz zrozumieć, osobom, które nie czytają codziennie ustaw. Przy współpracy z Fundacjami - organizuje szkolenia z prawa dla kobiet.

Pisze specjalistyczne artykuły prawne z zakresu:

1) przedsiębiorczości, działalności gospodarczej i nierejestrowanej,

2) prawa pracy, urlopów macierzyńskich, uprawnień i zasiłków rodzicielskich,

3) praw kobiet w ciąży, prawa medycznego, standardów okołoporodowych.

Swoją przyszłość wiąże z zawodem doradcy podatkowego i pracą z przedsiębiorczymi kobietami. Dąży do rozwoju przedsiębiorczości wśród mam. Chce im pomagać w prowadzenia działalności gospodarczej i nierejestrowanej, poprzez zajęcie się sprawami podatków, rachunkowości i ubezpieczeń społecznych.

Prywatnie:

Żona i mama trójki chłopców.

Kontakt:

Portal: www.prawo-mamy.pl
Mail: prawomamy@wp.pl
Telefon: 536 833 046
Facebook: https://www.facebook.com/prawomamy

Ile dni zwolnienia w ciągu roku przysługuje na opiekę nad chorym dzieckiem? Czy zawsze dostaniemy zasiłek opiekuńczy za czas zwolnienia? Czy wysokość zasiłku to 100 % naszego wynagrodzenia? A co jeśli dziecko, jest zdrowe, ale zamknięto na kilka dni przedszkole albo rozchorowała się niania?
Konstytucja Biznesu daje możliwość prowadzenia działalności nierejestrowanej, jeżeli przychód nie przekracza określonego limitu. W 2019 r. limit wynosi 1125 zł. Kiedy do prowadzenia działalności nierejestrowanej potrzebna jest zgoda sanepidu?
Działalność nierejestrowana uregulowana jest przepisami z kwietnia 2018 r. Forma ta stwarza możliwość dodatkowego zarobku. Często korzystają z niej mamy sprawujące opiekę nad małymi dziećmi. Działalność nieewidencjowana nie zwalnia jednak z obowiązku rozliczenia PITu. Jak rozliczyć dochód uzyskany z prowadzenia działalności nierejestrowanej?