REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Anna Rutkowska-Mól

Dołącz do grona ekspertów
Anna Rutkowska-Mól

ARM - Angielski, Rekrutacja, Możliwości

Prowadzę własną działalność, w ramach której przygotowuję klientów do rozmów kwalifikacyjnych w języku polskim i angielskim. Pomagam w pisaniu i redagowaniu CV; odgrywamy scenki, telefoniczne wywiady, uczę sztuki prezentacji i wyciągam mocne strony w celu zredukowania stresu przy szukaniu pracy.

Ukończyłam Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie z tytułem magistra filologii angielskiej. Pracuję od 2012 roku w międzynarodowej firmie Alexander Mann Solutions w Krakowie, która zajmuje się rekrutacją pracowników na całym świecie. Rekrutowałam na rynki zagraniczne dla Deloitte, Zurich Insurance oraz najdłużej dla Novartis.W krótkiej przerwie od Alexander Mann Solutions pracowałam dla polskiej firmy Test HR. Wielokrotnie zdobywałam tytuł pracownika miesiąca za moje wyniki.

Dane kontaktowe:

- nr tel: 600-642-537
- e-mail: a.rutkowskamol@gmail.com

Media społecznościowe:

https://m.facebook.com/arutkowskamol/

„CV musi zawierać zdjęcie” - jeszcze do niedawna takie stwierdzenie nie podlegało żadnej dyskusji. Dodawanie zdjęcia było najbardziej naturalną czynnością podczas przygotowywania dokumentów związanych z poszukiwaniem zatrudnienia. Czy na rodzimym rynku pracy owy trend nie powinien pomału odchodzić do lamusa i dlaczego duże, zagraniczne firmy wolą otrzymywać dokumenty bez fotografii?
Internet jest niezwykłą skarbnicą wiedzy i możliwości dla osoby poszukującej pracy. Złote rady jak się zachować (bądź nie) podczas rozmowy kwalifikacyjnej można znaleźć za jednym kliknięciem myszki. A czy dla rekrutera równie łatwe jest znalezienie informacji, co powinien a czego nie w kontaktach z kandydatami, szczególnie w tak newralgicznym momencie procesu jakim jest odrzucanie aplikacji?

REKLAMA

Składając aplikację o pracę do dużej firmy musimy liczyć się z tym, że zanim poznamy przyszłego szefa, przyjdzie nam najpierw przekonać do siebie rekrutera zarządzającego danym procesem kwalifikacyjnym. Jak to zrobić i czego unikać podczas wstępnego „przesiewu” telefonicznego?
Doświadczenie, wiedza, wykształcenie. Te trzy hasła prawdopodobnie przychodzą do głowy każdemu, kto zastanawia się, co jest najistotniejsze przy prezentowaniu swojego życiorysu podczas rozmowy o pracę. I z pewnością dla osoby zatrudniającej mieszanka tych trzech atrybutów, szczególnie jeśli zostały zdobyte w renomowanych miejscach, ma niemałe znaczenie. Czy jednak te tzw. kompetencje twarde to nasz jedyny atut i powód, by nas zatrudnić? Czy dla przyszłego pracodawcy te mierzalne umiejętności są wyłączną przesłanką do zaakceptowania bądź odrzucenia naszej kandydatury?

REKLAMA