REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Anna Kubicz

Doradca podatkowy, Partner Kancelarii LTCA odpowiedzialny za Dział Cen Transferowych i Compliance

Od 2011 roku współpracuje z podmiotami zajmującymi się obsługą prawno-podatkową przedsiębiorców krajowych i zagranicznych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała doradzając przy licznych transakcjach gospodarczych, przeprowadzając audyty prawne i podatkowe, sporządzając dokumentacje cen transferowych oraz uczestnicząc w procesach restrukturyzacyjnych oraz wdrażaniu procedur compliance.

W Kancelarii LTCA, Anna Kubicz koncentruje się na doradztwie z zakresu podatków dochodowych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów związanych z rozliczeniami pomiędzy podmiotami powiązanymi, rozliczeniami wewnątrzgrupowymi, analizami benchmarkingowymi oraz compliance, w tym w szczególności w aspekcie cen transferowych.

Bezpośrednio nadzorowała ponad 150 projektów w zakresu cen transferowych, obejmujących m.in. przygotowywanie dokumentacji local file, master file, analiz benchmarkingowych, polityk cen transferowych oraz schematów rozliczeń wewnątrzgrupowych dla podmiotów z branży budowlanej i deweloperskiej, medialnej, hotelarskiej, stalowej, ubezpieczeniowej, IT, TSL, marketingowej, meblarskiej i wielu innych.

Anna Kubicz jest doświadczonym wykładowcą na szkoleniach i kursach prawnych i podatkowych w szczególności z zakresu cen transferowych oraz compliance. Dodatkowo, regularnie publikuje w prasie branżowej oraz na portalach poświęconych tematyce podatków i cen transferowych.

Obszary praktyki:
Podatek CIT
Ceny transferowe
Analizy benchmarkingowe
Wyceny transakcji
Rozliczenia wewnątrzgrupowe
Compliance
Zarządzanie ryzykiem podatkowym
Działalność szkoleniowa

Kontakt:
anna.kubicz@ltca.pl
+48 506 071 669

Przepisy o schematach podatkowych określają dwa obowiązki w stosunku do podmiotu będącego korzystającym. Zgodnie z pierwszym obowiązkiem, korzystający obowiązany jest poinformować Szefa KAS o schemacie podatkowym (MDR-1), zgodnie z drugim obowiązkiem korzystający, zobowiązany jest do przekazania Szefowi KAS informacji, że zastosował w danym okresie rozliczeniowym schemat podatkowy (MDR-3).
Umowa leasingu może być sklasyfikowana przez Ministerstwo Finansów jako schemat podatkowy, podlegający obowiązkowi zgłoszenia. Takie ryzyko istnieje w przypadku gdy zawierający umowę leasingu przedsiębiorca kieruje się względami podatkowymi i osiągnięciem korzyści podatkowej.

REKLAMA