REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ewa Warzecha – Ważydrąg

Dołącz do grona ekspertów
Ewa Warzecha – Ważydrąg

Ekspert podatkowy, księgowa, właścicielka Biura Rachunkowego EVA

Jestem właścicielką Biura Rachunkowego EVA z siedzibą w Bochni przy ul. Brzeskiej 21, księgową, przedsiębiorcą, specjalistą w zakresie prawa podatkowego.

Od 15 lat zajmuję się problematyką prawa podatkowego na polskim rynku.

Jestem absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, specjalność rachunkowość, oraz studiów podyplomowych „doradztwo podatkowe” również na UEK. Ukończyłam wiele kursów między innymi „kurs dla kandydatów na głównych księgowych” w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce, „kurs dla doradców podatkowych oraz osób usługowo prowadzących księgi rachunkowe”. Mam na swoim koncie kilkadziesiąt szkoleń w tematyce podatkowej.

Jestem również wykładowcą akademickim (wykładam na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie zajmuję się przedmiotami o charakterze praktycznym z zakresu rachunkowości, kadr i płac)

Pomagam moim klientom zmagać się z codziennymi wyzwaniami jakie stawia przed nimi zawiłość polskich przepisów prawa podatkowego i gospodarczego. Uczę ich jak odnaleźć się w rzeczywistości własnego biznesu, zarówno na początku drogi jak i przy planowaniu kolejnych ciekawych przedsięwzięć.

Zapraszam do kontaktu:

eva.biurorachunkowe@gmail.com

www.podatkowo.pro

lub na mój blog

http://blog.podatkowo.pro

Od 1 sierpnia 2019 obowiązuje nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która wprowadziła nowe zwolnienie z PIT. Zwolnienie obejmuje osoby w wieku do ukończenia 26 lat uzyskujące przychody (dochody) ze stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy, stosunku służbowego, stosunku pracy nakładczej lub umów zlecenia. Zwolnienie nie dotyczy więc innych dochodów np. z tytułu samozatrudnienia, czy umów o dzieło.
Od września 2019 roku zacznie obowiązywać tzw biała lista podatników VAT. Będzie ona zawierała dane podatników, w tym ich numery rachunków bankowych. Zapłata za zobowiązanie na rachunek bankowy kontrahenta nie znajdujący się na tej liście, będzie powodowała, że wydatek ten nie będzie stanowił kosztu uzyskania przychodu dla płacącego.

REKLAMA

Od 1 stycznia 2019 zmieniły się zasady skorzystania ze zwolnienia w podatku akcyzowym w zakresie obrotu wyrobami węglowymi. Zmiany te w zasadzie oceniane są pozytywnie, zmniejszają bowiem nadmierny formalizm i ilość sporządzanej dokumentacji. Nadal jednak warunki skorzystania ze zwolnienia są dość rygorystyczne. Podmioty zajmujące się handlem węglem na tzw składach musza się liczyć z koniecznością gromadzenia odpowiedniej dokumentacji.
1 maja 2019 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących. Rozporządzenie to wprowadziło kilka nowości w zakresie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kas fiskalnych.

REKLAMA

Założenie i prowadzenie działalności gospodarczej może dla wielu osób wydawać się trudne i skomplikowane, chociaż w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Możliwe, że to opinie znajomych, którzy mają złe doświadczenia lub informacje płynące z mediów mogą kształtować takie przekonania. Jednak w mojej opinii nie należy się nimi sugerować. Na pewno trzeba w pierwszej kolejności pamiętać o związanych ze startem naszego biznesu obowiązkach rejestracyjnych wobec ZUS i urzędu skarbowego.
Ulga termomodernizacyjna. Z dniem 1 stycznia 2019 roku weszły w życie przepisy wprowadzające zmiany w ustawie o PIT oraz o zryczałtowanym podatku dochodowym. Zmiany te wprowadziły nowe odliczenie w podatku dochodowym tzw ulgę termomodernizacyjną.

REKLAMA