REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy

Kancelaria połączyła ekspertów z różnych dziedzin prawa, z wieloletnim doświadczeniem w świadczeniu usług prawnych dla biznesu, aby dostarczać klientom najlepsze możliwe rozwiązania. Filozofią kancelarii jest przekonanie, że rolą prawnika jest służenie klientom w rozwiązywaniu problemów, dlatego pracownicy nie tylko tłumaczą klientom treść przepisów, ale również przedstawiają optymalne rozwiązania, które pozwolą przedsiębiorcom osiągnąć wszystkie zakładane cele biznesowe.

Partnerzy kancelarii posiadają bogate doświadczenie w różnych sektorach i specjalizacjach m.in. fuzjach i przejęciach, prawie korporacyjnym, gospodarczym, zamówieniach publicznych, postępowaniach sądowych, a dodatkowo każdy z nich posiada unikalną specjalizację. Wiodące specjalizacje kancelarii to pomoc publiczna i środki unijne, energetyka i infrastruktura, nowe technologie, a także prawo własności intelektualnej.

Kontakt:

Brysiewicz i Wspólnicy sp.k.

ul. Dzielna 60, piętro II, klatka W

01-029 Warszawa

+48 22 299 0970

kancelaria@biw.legal

www: http://biw.legal/

Zgodnie z art. 5a pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ilekroć w ustawie jest mowa o działalności badawczo-rozwojowej – oznacza to działalność twórczą obejmującą badania naukowe lub prace rozwojowe, podejmowaną w sposób systematyczny w celu zwiększenia zasobów wiedzy oraz wykorzystania zasobów wiedzy do tworzenia nowych zastosowań.
Wejście w życie Białej Listy Podatników VAT, wprowadziło do polskich przepisów podatkowych dodatkową sankcję, która uderzy w przedsiębiorców w sposób bezpośredni. Polecamy: Biała lista podatników

REKLAMA

WIS jest decyzją wydawaną przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na potrzeby opodatkowania podatkiem dostawy towarów, importu towarów, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów albo świadczenia usług.
Od 1 stycznia 2020 r. przedsiębiorcy będą mogli pomniejszyć podstawę opodatkowania w podatkach dochodowych CIT i PIT (odpowiednio dodane art. 18f ustawy o CIT, art. 26i ustawy o PIT) o wartość zobowiązania do zapłaty świadczenia pieniężnego w rozumieniu art. 4 pkt 1a ustawy o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom, które nie zostało uregulowane. Przy czym przedsiębiorca tego zwiększenia może dokonać w zeznaniu podatkowym składanym za rok podatkowy, w którym upłynęło 90 dni od dnia upływu terminu zapłaty określonego na fakturze (rachunku) lub w umowie.

REKLAMA

Jeżeli przed wakacjami sprawdzałeś koszty dochodzenia roszczeń i stwierdziłeś, że dasz jeszcze czas swojemu dłużnikowi, to ten czas wykorzystał ustawodawca i zmienił zasady gry. Zmiany, które weszły w życie 21 sierpnia 2019 roku, rozpoczynają zmiany w procedurze cywilnej, większość zmian w przepisach dotyczących dochodzenia roszczeń przez przedsiębiorców wejdzie w życie dopiero 7 listopada 2019 roku, ale opłaty sądowe zmieniają się już teraz.
W ostatnim czasie media informowały o postępowaniach kontrolnych i przygotowawczych prowadzonych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) i inne organy ścigania. Zatrzymania związane są z potencjalnym wyłudzaniem środków unijnych.
W związku z wejściem w życie Dyrektywy Rady (UE) 2018/1910 oraz rozporządzenia wykonawczego 2018/1912, Rządowe Centrum Legislacji opublikowało 24 czerwca 2019 r. projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług. Jest to kolejny z etapów uszczelniania poboru VAT, ale również projekt wprowadzający istotne modyfikacje dla przedsiębiorców w transakcjach unijnych.

REKLAMA