REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Radosław Graboś

Doradca podatkowy, Head of Tax w Kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy

Obsługuje krajowe oraz międzynarodowe transakcje z zakresu podatku VAT oraz doradza klientom w obszarze podatków dochodowych, w szczególności podatku CIT. Świadczy usługi doradcze z zakresu wdrożenia ulgi badawczo-rozwojowej oraz ulgi technologicznej (IP Box). W trakcie swojej kariery zawodowej przygotowywał dokumentacje cen transferowych czy benchmarki ekonomiczne transakcji wewnątrzgrupowych. Zajmował się także bieżącą obsługą podatkową podmiotów gospodarczych działających na terenie specjalnych stref ekonomicznych.

Absolwent Prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim, Finansów i Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz abiturient Europejskiej Akademii Dyplomacji. Swoje doświadczenie zdobywał w międzynarodowych firmach audytorskich, z tzw. „wielkiej czwórki”, krajowych firmach konsultingowych oraz renomowanych kancelariach prawnych.

Kontakt:

Brysiewicz i Wspólnicy sp.k.

ul. Dzielna 60, piętro II, klatka W

01-029 Warszawa

+48 22 299 0970

kancelaria@biw.legal

www: http://biw.legal/

Zgodnie z art. 5a pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ilekroć w ustawie jest mowa o działalności badawczo-rozwojowej – oznacza to działalność twórczą obejmującą badania naukowe lub prace rozwojowe, podejmowaną w sposób systematyczny w celu zwiększenia zasobów wiedzy oraz wykorzystania zasobów wiedzy do tworzenia nowych zastosowań.
Wejście w życie Białej Listy Podatników VAT, wprowadziło do polskich przepisów podatkowych dodatkową sankcję, która uderzy w przedsiębiorców w sposób bezpośredni. Polecamy: Biała lista podatników

REKLAMA

WIS jest decyzją wydawaną przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na potrzeby opodatkowania podatkiem dostawy towarów, importu towarów, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów albo świadczenia usług.
Od 1 stycznia 2020 r. przedsiębiorcy będą mogli pomniejszyć podstawę opodatkowania w podatkach dochodowych CIT i PIT (odpowiednio dodane art. 18f ustawy o CIT, art. 26i ustawy o PIT) o wartość zobowiązania do zapłaty świadczenia pieniężnego w rozumieniu art. 4 pkt 1a ustawy o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom, które nie zostało uregulowane. Przy czym przedsiębiorca tego zwiększenia może dokonać w zeznaniu podatkowym składanym za rok podatkowy, w którym upłynęło 90 dni od dnia upływu terminu zapłaty określonego na fakturze (rachunku) lub w umowie.

REKLAMA

W związku z wejściem w życie Dyrektywy Rady (UE) 2018/1910 oraz rozporządzenia wykonawczego 2018/1912, Rządowe Centrum Legislacji opublikowało 24 czerwca 2019 r. projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług. Jest to kolejny z etapów uszczelniania poboru VAT, ale również projekt wprowadzający istotne modyfikacje dla przedsiębiorców w transakcjach unijnych.

REKLAMA