REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Wiesław Dzikowski

Księgowy, współwłaściciel i pełniący rolę wiceprezesa w firmie BR Progres sp. z o.o. Z księgowością związany od 2003 roku.

Od 2007 związany z dużymi przedsiębiorstwami produkcyjnymi gdzie zdobywał doświadczenie w zakresie prowadzenia pełnej księgowości i obsługi podatkowej. Posiada bogate doświadczenie oraz wiedzę w zakresie prawa bilansowego i podatkowego. W pracy spokojny i opanowany. Cechuje go rzetelności co potwierdza posiadany certyfikat audytora wewnętrznego w zakresie ISO 9001.

Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Biuro Rachunkowe BR Progres sp. z o.o. powstało na bazie wiedzy i doświadczeń zawodowych będących gwarancją profesjonalnej i kompetentnej obsługi księgowej. Relacje, które tworzymy z naszymi Klientami są trwałe, a przede wszystkim oparte na pełnym zaufaniu, ponieważ staramy się działać w jak najlepszym interesie Klienta.

Świadczymy usługi w zakresie:

- księgowości - profesjonalna obsługa księgowa w pełnym zakresie, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności czy formę opodatkowania, począwszy od jednoosobowej działalności po spółki osobowe i spółki prawa handlowego;

- kadr i płac - pełna obsługa kadrowo-płacowa. Przygotowanie umów o pracę, zlecenia i o dzieło, naliczanie wynagrodzeń i sporządzanie listy płac, rozliczenia z ZUS, pomoc przy prowadzeniu akt osobowych pracowników;

- doradztwo w zakresie rejestracji działalności oraz wyborze optymalnej formy opodatkowania.

Zapraszamy do zapoznania się z zakresem oferowanych przez nas usług na www.br-progres.pl lub do skorzystania z kontaktu z nami poprzez e-mail: biuro@br-progres.pl, dzikowski@br-progres.pl lub telefonicznie: 792-898-021.

Samozatrudnienie, inaczej własna działalność gospodarcza czy działalność B2B (business to business) jest jedną z najpowszechniejszych form świadczenia usług na rzecz innej firmy obok tradycyjnej umowy o pracę, umowy zlecenia czy o dzieło. Niestety sama definicja samozatrudnienia nie została nigdzie w przepisach opisana i w dużym uproszczeniu można przyjąć, że jest to zastąpienie zatrudnienia na podstawie np. umowy o pracę inną umową cywilnoprawną z osobą prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą.
Każdy przedsiębiorca bez względu na wybraną formę opodatkowania (ryczałt, KPiR, itp.) musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy poza rozliczeniem PIT bądź CIT będzie również musiał rozliczać się z Urzędem Skarbowym z tytułu podatku VAT.

REKLAMA

Pytanie, które stawia sobie wiele osób przed rozpoczęciem własnej jednoosobowej działalności gospodarczej często dotyczy podatków. Aby móc optymalnie nimi zarządzać należy się zastanowić jaką formę opodatkowania wybrać - ryczałt ewidencjonowany czy KPiR?
Myśląc o założeniu własnej działalności gospodarczej warto rozpatrzyć różne możliwości zdobycia funduszy. Jedną z tych form jest dotacja z Urzędu Pracy (PUP). Podpowiadamy, jak traktowana jest tego rodzaju dotacja na gruncie przepisów o podatku PIT i VAT.

REKLAMA