Kategorie

Kancelaria Wyoming LLC

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria Wyoming LLC

Kancelaria Wyoming oferuje Państwu rejestrację spółek LLC (idealna hybryda polskiej spółki osobowej i kapitałowej) na terenie amerykańskiego stanu Wyoming. Wieloletnie doświadczenie naszych agentów rejestrowych oraz potwierdzona renoma Kancelarii dają Państwu gwarancję trafnego wyboru. Posiadamy kompleksową wiedzę i doświadczenie, których potrzebuje Państwa firma, aby sprawnie, szybko i bezpiecznie zaistnieć w obrocie gospodarczym w dowolnym kraju na świecie jako spółka z siedzibą w USA.

Nasza oferta została przygotowana głównie z myślą o polskich przedsiębiorcach, którzy postanowili przenieść ciężar swojej działalności gospodarczej do USA uzyskując dzięki temu, wymierną optymalizację biznesową oraz korzyści handlowe. Zdajemy sobie sprawę, że biurokracja księgowo-podatkowa w Polsce oraz szereg utrudnień i obowiązków nakładanych na przedsiębiorców powoduje, że zamiast zajmować się swoją firmą, angażowani są oni w nieefektywne, kosztowne i czasochłonne procesy prawne i księgowe. Rejestracja firmy w Wyoming pozwala raz na zawsze zapomnieć o wielu tych obowiązkach i skupić się na faktycznie prowadzonym biznesie.

Wyoming to wyjątkowy stan, który pozwala na założenie i prowadzenie firmy/spółki bez ujawniania danych jej właścicieli. Kancelaria Wyoming oferuje pomoc w przeprowadzeniu takiej rejestracji, gwarantując zachowanie pełnej anonimowości udziałowców, których dane osobowe nie będą widoczne, ani ujawnione w żadnym publicznym rejestrze.

Koszt rejestracji spółki za pośrednictwem naszej Kancelarii to obecnie najtańsza oferta dostępna w Polsce. Bardzo się cieszymy, że możemy polskim przedsiębiorcom zaoferować tak konkurencyjne i przystępne ceny zapewniając jednocześnie najwyższy poziom usług i pełne bezpieczeństwo operacji.

Wiemy, że różne branże, jak również najróżniejsze sposoby i rodzaje działalności, a także różne cele biznesowe. Dla wielu działalności mamy proste, sprawdzone i uniwersalne sposoby wykorzystania zalet posiadania spółki w USA, ale są też takie branże, które mogą wymagać indywidualnego podejścia i przygotowania modelu, w którym będzie można bezpiecznie prowadzić dotychczasową działalność eliminując jednocześnie dotychczasowe niepotrzebne koszty.

Kontakt:

Kancelaria Wyoming LLC
2120 Carey Avenue
Cheyenne, WY 82001
tel. US +1 307 316 09 13
tel. PL +48 22 128 49 19
e-mail: kancelaria@wyoming.com.pl

wyoming.com.pl

Amerykańska spółka LLC a IP Box. Czy amerykańska spółka typu LLC może korzystać z preferencyjnej stawki podatkowej 5% w ramach tzw. ulgi IP Box?
W Sejmie trwają obecnie prace nad przepisami pozwalającym objąć podatkiem CIT także spółki osobowe. To fatalna informacja dla wszystkich przedsiębiorców, którym transparentność podatkowa spółek komandytowych zapewniała optymalne i jednocześnie bezpieczne narzędzie do prowadzenia biznesu. Czy wykorzystanie spółki LLC z Wyoming w strukturze polskiej spółki komandytowej jest sposobem na uniknięcie podwójnego opodatkowania przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa prowadzonego biznesu? Zdecydowanie, tak!
Spółka komandytowa to stosunkowo mało znana forma prawna prowadzenia działalności w Polsce, chociaż obecna jest w kodeksie spółek handlowych tak samo długo jak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wydaje się, że głównym powodem takiego stanu rzeczy jest niezrozumienie lub nieznajomość zalet spółki komandytowej, która jest przecież ciekawą alternatywą zarówno dla spółki z o. o., jak i zwykłej działalności gospodarczej. Spółka komandytowa łączy w sobie wszystko, co najlepsze począwszy od zabezpieczenia udziałowca poprzez swobodę w podejmowaniu decyzji i na optymalizacji kosztów kończąc. Jeszcze lepiej, sytuacja przedstawia się, jeśli w procesie konstruowania polskiej spółki komandytowej wykorzystamy amerykańską spółkę LLC, a najlepiej dwie takie spółki.
To pytanie zapewne zadaje sobie każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w Polsce. Składki na ZUS wynoszą już prawie 1400 złotych miesięcznie, a chyba nikt nie ma wątpliwości, że są to środki na bieżąco konsumowane lub marnotrawione i żadnej emerytury z tego nie będzie.
Wyoming to chyba ostatnie miejsce na Ziemi, w którym legalnie można prowadzić biznes nie ujawniając struktury właścicielskiej na żadnym etapie rejestracji spółki, czyli upraszczając, można prowadzić działalność gospodarczą anonimowo. Stany Zjednoczone to kraj federacyjny, a zatem każdy stan zachowuje daleko idącą autonomię w zakresie stanowienia lokalnego prawa. I tak też właśnie jest w przypadku biznesu. Proces rejestracji i prowadzenia spraw spółki został wpisany do Konstytucji Stanu Wyoming i jest, w zasadzie, niezmienny od 1978 roku. Nie znając udziałowców podmiotów zarejestrowanych w Wyoming, tutejszy Sekretariat Stanu nie dzieli się tą informacją z federalnym fiskusem, czym od lat doprowadza do szewskiej pasji amerykański IRS.
W dobie wszechobecnego Internetu i ogólnoświatowej tendencji do przenoszenia sprzedaży towarów i usług w świat wirtualny coraz bardziej zasadne staje się pytanie o miejsce rezydencji podatkowej w przypadku takiego przedsięwzięcia. Weźmy taki drop-shipping czyli w skrócie usługę pośrednictwa sprzedaży, której główna istota polega na tym, że pośrednik faktycznie nigdy nie jest w posiadaniu produktu, nie ma fizycznego kontaktu ani z producentem, ani odbiorcą, a sam transakcja odbywa się na odległość, automatycznie poprzez inteligentne platformy sprzedażowe w Internecie.
Dlaczego właśnie skupiamy się na Stanie Wyoming, skoro LLC (Limited Liability Company) to powszechna i bardzo popularna forma prowadzenia działalności we wszystkich stanach w USA?