REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kancelaria Adwokacka Ziobrowski Tax & Law

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria Adwokacka Ziobrowski Tax & Law

Kancelaria oferuje usługi doradztwa prawnego i podatkowego dla firm i przedsiębiorców. Specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów, które pojawiają się w ramach prowadzenia działalności gospodarczej. Kancelaria reprezentuje podatników w trakcie kontroli skarbowych i postępowań podatkowych, a także w zakresie odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe.

Pomaga również klientom zza granicy w założeniu i prowadzenia biznesu w Polsce. Poprzez zrzeszone kancelarie pomagamy klientom otworzyć spółki za granicą oraz zmienić rezydencję podatkową

Nasze specjalizacje:

Obsługa prawa firm

Obsługa podatkowa firm

Postępowanie podatkowe, celne oraz ZUS

Sprawy sądowe w tym karno-skarbowe

Odpowiedzialność członków zarządu spółek

Doradztwo prawne i podatkowe dla startupów

Zmiana rezydencji podatkowej

Fuzje i przejęcia

Kancelaria Ziobrowski Tax & Law
Plac Grzybowski 10 lok.31
00-104 Warszawa
www.jztl.pl

Przedsiębiorcy, którzy już teraz odczuli finansowe skutki epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, nie muszą czekać na nową specustawę, ale już dziś mogą starać się o odroczenie terminu płatności podatku lub umorzenie swoich należności podatkowych. Wnioski można składać przez platformę ePUAP.
Rośnie liczba wniosków do Ministerstwa Finansów z prośbą o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie IP Box. Od początku stycznia do końca lutego 2020 roku wydano więcej interpretacji niż w całym roku 2019. Większość z nich potwierdzała tezy podatników.

REKLAMA

Profiskalna polityka, skuteczniejsze kontrole i dokładniejsza weryfikacja przedsiębiorców już teraz sprzyjają zwiększonej liczbie nakładanych kar porządkowych. Kolejne zmiany podatkowe planowane na 2020 r. mogą tylko nasilić ten trend. Organy podatkowe najczęściej wymierzają górną granice kary porządkowej, czyli 2800 zł, mimo wyraźnych wytycznych zdefiniowanych przez sądy.
16 października 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie Glenkore Agriculture Hungary Kft. C-189/18, który może się okazać dla wielu podatników pomocny w prowadzonych postępowaniach podatkowych oraz stanowić dobrą przesłankę do wzruszania sprawy na etapie decyzji ostatecznej. Wyrok powinien zmienić podejście organów podatkowych do możliwości przytaczania bezrefleksyjnie decyzji wymiarowych wobec innych podatników w ramach prowadzonych postępowań.

REKLAMA