REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Marzena Łabędź

ekspertka BCC ds. prawa pracy w zakresie zatrudniania cudzoziemców oraz własności intelektualnej

Partner w Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy, odpowiedzialny za koordynację pracy Departamentów Prawa Pracy, Prawa Imigracyjnego oraz Prawa Własności Intelektualnej.

Reprezentuje jednych z największych pracodawców m.in. w branżach: bankowej, farmaceutycznej, kosmetycznej, kolejowej, budowlanej, spożywczej, w szczególności w sprawach związanych z zatrudnianiem transgranicznym i współpracą pracodawców z partnerami społecznymi. Specjalizuje się zarówno w indywidualnym jak i zbiorowym prawie pracy.

Zaangażowana w działalność dydaktyczną – prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte oraz wykłady z zakresu prawa pracy, skierowane przede wszystkim do dyrektorów i specjalistów ds. personalnych w największych firmach.

Od 2016 r. wykładowca na Studiach Podyplomowych UJ, gdzie prowadzi wykłady w szczególności z zakresu tematyki zatrudniania cudzoziemców i delegowania pracowników.

Od listopada 2015 r. współtwórca ścieżki prawa pracy Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami (PSZK).

Autor m.in. artykułów publikowanych Studiach z zakresu prawa pracy i polityki społecznej wydawanych nakładem Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także w Rzeczpospolitej i Gazecie Prawnej. Współautor wydawnictw takich jak: „Dokumenty pracownicze. Wzory i komentarze” (red. nauk. K.W. Baran, Wolters Kluwer, Rok publikacji: 2014) oraz „Dokumenty w zatrudnieniu na podstawie pragmatyk służbowych. Wzory i komentarze” (red. nauk. K.W. Baran, Wolters Kluwer, Rok publikacji: 2015), Akty wykonawcze prawa pracy. Komentarz (red. nauk. K.W. Baran, Wolters Kluwer, Rok publikacji: 2016).

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, radca prawny, wpisana na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu, nr wpisu OP-C-647/2012.

http://www.bcc.org.pl/strefa_eksperta/kontakty-do-ekspertow/labedz-marzena/

Zatrudnianie cudzoziemców przez agencje pracy tymczasowej wymaga przestrzegania szczególnych przepisów. Jeśli wymaga tego prawo, agencje pracy tymczasowej powinny ponadto uzyskać zezwolenie na pracę przez cudzoziemca. Jakie są obowiązki agencji?

REKLAMA