REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Piotr Łukasik

Prawnik, doktorant

 


 Absolwent prawniczych jednolitych stacjonarnych studiów magisterskich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, obecnie pracuje nad rozprawą doktorską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończył Specjalność Międzywydziałową Psychologia Komunikacji Społecznej na UMCS w Lublinie oraz Policealne studium dla dorosłych w Lublinie uzyskując tytuł technik ekonomista. Absolwent IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie, profil humanistyczny.


 


Doświadczenie zawodowe zdobywał działając w Stowarzyszeniu Erasmus Student Network Polska będąc członkiem, a następnie koordynatorem Grupy Prawnej Stowarzyszenia ESN Polska. Następnie pełnił funkcję Przewodniczący Komisji Rewizyjnej w/w Stowarzyszenia.


 


Ponadto praktyki odbywał w kancelariach adwokackich w Lublinie, Krakowie i Rzeszowie. Zaś z działalnością sądu zapoznawał się w sądach w Rzeszowie i w Lublinie. Odbył specjalistyczne szkolenie z zakresu doradztwa ds. pozyskiwania funduszy europejskich oraz z formalno-prawnych aspektów zatrudniania w non-governmental organization

Przepisy kodeksu spółek handlowych dają możliwość przekształcania spółek osobowych w inne spółki osobowe oraz kapitałowe. Co do zasady odbywa się to według określonej procedury na którą składają się przewidziane prawem czynności (przygotowanie planu przekształcenia, dokumentów, podjęcie uchwały, rejestracja).
Procesy przekształceniowe w spółkach odbywają się według procedury określonej przepisami kodeksu spółek handlowych. Co do zasady składa się ona z trzech faz: przygotowawczej, podejmowania uchwał oraz rejestracji i ogłoszenia. Procedura ta jednak jest modyfikowana w zależności od rodzaju przekształcanej spółki, co ma na celu jak najlepsze dopasowanie jej do danego typu organizacyjno – prawnego spółki.

REKLAMA

Funkcjonujące w obrocie gospodarczym spółki kapitałowe mogą być przekształcane w spółki osobowe. Procedura przekształceniowa składa się z trzech części, a mianowicie z fazy przygotowawczej, podejmowania uchwał oraz rejestracji i ogłaszania. Jednak w związku z faktem, że każdy typ spółki ma pewne cechy charakterystyczne, procedura przekształcania poszczególnych spółek jest wzbogacona o pewne dodatkowe regulacje związane z konkretnym typem spółki.
Kodeks spółek handlowych dopuszcza liczne wariacje związane z przekształcaniem spółek. Przepisy nadają procedurze tej pewne sztywne ramy, jednak w przypadku różnych form organizacyjno – prawnych ulega ona modyfikacjom. Tak więc, przy przekształceniu spółki kapitałowej w osobową, podobnie jak przy przekształcaniu spółki kapitałowej w kapitałową, występują poza wymaganiami ogólnymi także pewne warunki szczególne.

REKLAMA