Kategorie

Kancelaria Lege Artis

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria Lege Artis

Ekspert wieszjak.pl

Kancelaria LEGE ARTIS Radca Prawny Katarzyna Przyborowska specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczymi, rodzinnym, prawie pracy oraz prawie medycznym.
 


Jest to specjalistyczna kancelaria prawna oferującą usługi skierowane do przedsiębiorców poszukujących efektywnych rozwiązań związanych z bieżącym funkcjonowaniem firmy.
 


W szczególności kancelaria zajmuje się sprawami kobiet łączących prowadzenie działalności gospodarczej z macierzyństwem.
 


Kancelaria świadczy usługi doradcze dla żłobków, przedszkoli, klubów malucha i niań oraz prowadzi szkolenia z zakładania tego typu
placówek.


Ponadto kancelaria specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych z tytułu błędów medycznych, zakażeń i wypadków komunikacyjnych, a także spraw związanych z łamaniem praw pacjenta.

Usługi Kancelarii LEGE ARTIS są skierowane do klientów z całej Polski.


Więcej informacji jest dostępnych na www.przyborowska.eu
 

Obecnie tylko niewielki procent dzieci chodzi do żłobka, a zdobycie miejsca w tego typu placówce graniczy niemal z cudem. Sytuację zmienia  ustawa o opiece nad dziećmi do lat 3, która znacznie upraszcza zakładanie placówek dla najmłodszych. Na dodatkowe ułatwienia mogą liczyć decydujący się na założenie żłobka pracodawcy.
Zgodnie z art. 2 ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3 z dnia 4 lutego 2011 (Dz.U. nr 45, poz. 235 z dnia 3 marca br.) opieka nad dziećmi w wieku do lat 3 może być organizowana w formie żłobka lub klubu dziecięcego, a także sprawowana przez dziennego opiekuna oraz nianię. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że ustawa nie niesie ze sobą żadnej rewolucji. Żłobki funkcjonują choć jest ich mało, klubików dla dzieci jest mnóstwo, nianie pracują.
Dzienny opiekun to nowa forma sprawowania opieki nad najmłodszymi dziećmi wprowadzona przez ustawę o opiece nad dziećmi do lat trzech, którą uroczyście podpisał prezydent Bronisław Komorowski w dniu 23 lutego br. Kim tak naprawdę będzie dzienny opiekun?
Rygor natychmiastowej wykonalności sąd nadaje albo z urzędu albo na wniosek strony postępowania. Obligatoryjnie rygor natychmiastowej wykonalności sąd nadaje z urzędu w sprawach, w których między innymi został wydany wyrok zaoczny uwzględniający powództwo. Jak przedsiębiorca może się przed nim bronić? Przeczytaj poradę eksperta.
Kobiety, które prowadziły działalność gospodarczą lub współpracowały przy jej prowadzeniu, oraz przebywały w trakcie jej prowadzenia (w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 31 sierpnia 2009 r.) na urlopie wychowawczym będą mogły starać się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych o umorzenie składek na Fundusz Pracy za okres przebywania na tym urlopie.
5 stycznia tego roku Sejm uchwalił ustawę o opiece nad dziećmi w wieku do lat trzech, która ma przynieść duże zmiany w działalności żłobków. Według jakich zasad będzie można założyć żłobek? Przeczytaj poradę eksperta.