REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Anna Gąsecka

Adwokat


Od 2006 r. współpracuje z Kancelarią Brzezińska Narolski Mariański Adwokaci.

Anna Gąsecka specjalizuje się w prawie telekomunikacyjnym obsłudze prawnej przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Udziela pomocy przy opracowywaniu dokumentów niezbędnych dla świadczenia tego typu usług, w tym regulaminów i umów, uwzględniając wymogi wynikające z niedozwolonych klauzul umownych. Doradza w sporach z właścicielami i zarządcami nieruchomości, na których planowane są nowe inwestycje. Reprezentuje klientów także w postępowaniach przed UKE i UOKiK, jak również w sporach z organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi.

Anna Gąsecka jest także ekspertem w zakresie prawa farmaceutycznego, prawa żywnościowego i suplementów diety. Brała udział w wielu postępowaniach toczących się przed organami inspekcji sanitarnej oraz inspekcji farmaceutycznej dotyczących wprowadzania do obrotu suplementów diety i produktów leczniczych, a także reklamy tych produktów. Reprezentowała producentów również w postępowaniach sądowo administracyjnych.

Posiada także bogate doświadczenie w zakresie prawa gospodarczego i handlowego, zajmuje się opracowywaniem i opiniowaniem umów dotyczących różnych sfer działalności gospodarczej, a także posiada doświadczenie w reprezentowaniu klientów w postępowaniach sądowych, w tym w procesach gospodarczych.

Anna Gąsecka ukończyła studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego w 2001 r. W latach 1999 – 2000 studiowała na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Utrechcie.

Współpracowała z kilkoma wiodącymi łódzkimi kancelariami adwokackimi, doskonaląc warsztat pracy zarówno w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego jak i prawa karnego.

Sygnalista to nie donosiciel. Ważne jest budowanie tej świadomości wśród pracowników. Pracodawca nie powinien więc ograniczać się do wprowadzenia nowego rozwiązania i procedur. Jakie są skutki zgłoszenia nieprawidłowości?
Ochrona sygnalistów w firmie to również korzyści dla pracodawców. Prezentujemy najważniejsze z nich.

REKLAMA

Dyrektywa o sygnalistach oznacza nowe obowiązki dla pracodawców. Kto powinien zacząć myśleć o wdrożeniu systemu zgłaszania nieprawidłowości?
Ochrona sygnalistów w 2021 r. zostanie wprowadzona poprzez implementację unijnej dyrektywy (do 17 grudnia). Co zmiany oznaczają dla pracodawcy?

REKLAMA

Sygnalista to osoba zgłaszające naruszenia prawa Unii w zakładzie pracy. Dyrektywa o sygnalistach zostanie wdrożona w grudniu 2021 r. Kogo dotyczy? Jakie będą nowe obowiązki pracodawców związane z instytucją sygnalisty? Co zgłasza sygnalista? Kto będzie chroniony? Na czym polega ochrona? Za co przewiduje się kary?
Internet, z uwagi na możliwość zachowania anonimowości, umożliwia swobodę wypowiedzi, która często bywa nadużywana. Prowadzi to niejednokrotnie do naruszania dobrego imienia, czci, dobrej sławy osób fizycznych, ale także renomy osób prawnych. Ofiarą naruszeń mogą paść przedsiębiorcy, którym przypisuje się np. brak uczciwości, brak kompetencji, nierzetelność, naruszanie praw pracowników czy niewywiązywanie się z zobowiązań kontraktowych. Informacje tego typu umieszczane w Internecie mogą w poważny sposób szkodzić interesom przedsiębiorców, narażając ich na utratę zaufania i powodując, że potencjalni klienci będą rezygnować z ich usług.
Przedsiębiorcy świadczący usługi telekomunikacyjne (telefon, internet, telewizja) muszą wiedzieć jakie zapisy w umowach dotyczących tych usług są niedopuszczalne.

REKLAMA