REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Emmerson Nieruchomości

Dołącz do grona ekspertów
Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Emmerson SA jest jednym z liderów we wszystkich sektorach rynku nieruchomości w Polsce. Działa poprzez oddziały w największych polskich miastach. Szeroka oferta firmy zawiera mieszkania, domy, nieruchomości biurowe i handlowe, grunty, działki, nieruchomości przemysłowe oraz centra magazynowe na sprzedaż i do wynajęcia.

Naszymi klientami są osoby prywatne, deweloperzy, firmy, instytucje krajowe oraz wielkie międzynarodowe korporacje. Bazujemy na profesjonalnej i rzetelnej obsłudze. Atutem firmy jest ponad trzystuosobowa fachowa kadra. Profesjonalni, doświadczeni i licencjonowani pośrednicy spółki świadczą rzetelne usługi zgodnie z oczekiwaniami Klientów i w zgodzie ze standardami zawodowymi.

Analitycy firmy Emmerson dzięki znakom itej znajomości lokalnych rynków dostarczają wszelkiego typu analizy i raporty związane z rynkiem nieruchomości w Polsce, niezbędne deweloperom i indywidualnym inwestorom w planowaniu przedsięwzięć.

Spółka powołała również podmioty zależne. Jako Emmerson Zarządzanie oferuje usługi zarządzania nieruchomościami. Firma Emmerson Evaluation świadczy natomiast usługi rzeczoznawstwa opracowując kompleksowe wyceny nieruchomości.

Mottem działania firmy jest hasło: „Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach”.

www.emmerson.pl

W ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku najwięcej trzeba było zapłacić za domy jednorodzinne wolno stojące w Warszawie, najtańsze były bliźniaki oferowane we Wrocławiu. Na rynku nie brakuje też ofert sprzedaży domów jednorodzinnych sięgających kilku, a w niektórych przypadkach nawet kilkunastu milinów złotych. Najwyższe ceny sięgają pułapu 20 mln zł, jednak w tym wypadku mamy do czynienia już raczej z rezydencjami, niż tradycyjnymi domami jednorodzinnymi.
Choć ostatni wzrost cen obniżył zyskowność z inwestycji mieszkań pod wynajem to jednak w dłuższym terminie niewątpliwie nadal może być to atrakcyjne rozwiązanie. Dlaczego?

REKLAMA

97 w Warszawie, 98 w Krakowie, 88 we Wrocławiu - tyle dni (średnio) mija od momentu zawarcia umowy pośrednictwa do złożenia podpisów na ostatecznej umowie sprzedaży mieszkania. Niezmiennie, kupujący szukają głównie lokali wybudowanych po 2000 roku.
Obecnie na rynku nieruchomości to kupujący dyktują warunki. Chcesz sprzedać mieszkanie - schodzisz z ceny. Dzięki temu twoja oferta trafia do zdecydowanie większej liczby potencjalnych kupców. Tak przynajmniej robią właściciele mieszkań w Warszawie i w Krakowie.

REKLAMA

O co pytać przedstawicieli deweloperów, na co zwrócić uwagę rozmawiając z doradcą kredytowym, jak przygotować się do wizyty na targach nieruchomości, aby nie stracić czasu?
Wprawdzie można spotkać coraz więcej domów jednorodzinnych - wznoszonych zarówno tzw. metodą kanadyjską, jak tych drewnianych - jednak taki rodzaj zabudowy nadal jest u nas stosunkowo rzadko wybierany. Dlaczego?
Kupując lub sprzedając mieszkanie, oprócz ceny samego lokum, ponosisz jeszcze inne, dodatkowe koszty. O czym musisz pamiętać? Co dokładnie składa się na koszty transakcyjne?
Zniesienie barier na rynku pracy u naszych zachodnich sąsiadów może spowodować odpływ znacznej liczby fachowców z branży budowlanej. Dla deweloperów groźba utraty kadry może oznaczać tylko jedno – wzrost kosztów budowy. Rodzime firmy aby zatrzymać pracowników z czasem będą musiały podnieść pensje, a to może przełożyć się również na wzrost cen nieruchomości w naszym kraju.
Ceny najmu mieszkań w Warszawie wzrosły - zarówno te ofertowe, jak i transakcyjne (marzec 2011), a w Krakowie i we Wrocławiu najem okazał się tańszy niż przed miesiącem.
W najtrudniejszym dla branży 2009 r. deweloperzy wstrzymywali inwestycje, przekładając terminy ich realizacji. W połowie 2010 r. budowlańcy zaczęli powoli wracać do zarzuconych wcześniej projektów. Z początkiem 2011 r. największe firmy deweloperskie ogłosiły wyjątkowo ambitne plany rozwoju. Czy ten optymizm nie jest przedwczesny?
Osoby w średnim wieku, często planują zrezygnować z mieszkań na blokowiskach na rzecz wygody w domach, w cichych dzielnicach. Musimy pamiętać, że nowy, cichy dom, to przede wszystkim ogromny wydatek, dlatego warto się zastanowić czy możemy sobie pozwolić na tego rodzaju wygody? Jeżeli tak, to gdzie warto w takie nieruchomości inwestować?
Coraz więcej Polaków inwestuje w condohotele. Taki sposób lokowania pieniędzy ma swoje źródło na Florydzie, rozpoczął się aż 20 lat temu, stamtąd dotarł do Europy Zachodniej i do Polski. Pojawiające się nowe systemy jak condohotel czy timeshare stają się atrakcyjniejsze, ponieważ w ten sposób możemy połączyć inwestycję w nieruchomości, z możliwością korzystania z nich w prywatnych celach. Tego typu inwestycje cieszą się także dużym zainteresowaniem przedsiębiorców.
Na standard życia mają wpływ nie tylko zarobki, ale i posiadane dobra materialne. Najbogatsi pod tym względem są mieszkańcy największych miast Polski. Inaczej jest na rynku nieruchomości, gdzie mniejsze miejscowości oferują korzystniejsze ceny lokali mieszkalnych.
Istnieje duża zależność między rynkiem nieruchomości a rynkiem kredytów hipotecznych. W zależności od zmian w warunkach przyznawania kredytów przez banki, można prognozować, jakie będzie zainteresowanie kupnem lokali mieszkalnych. Zanim zdecydujemy się na kredyt hipoteczny, warto sprawdzić, jak zmieniał się system ratalny na przełomie 2010 i 2011 roku.
W lutym w Warszawie średnia cena najmu wynosiła 37,9 zł/mkw. To spadek o 2,2% względem ceny wyjściowej. Natomiast w Krakowie najemcy mogli negocjować stawki na poziomie 1,3%. Dzięki temu stawka rynkowa wyniosła 30,2 zł/mkw.
Na rynku panuje stabilizacja, mimo tego, to kupujący stawiają warunki. Sprzedający narażeni są na straty zwłaszcza, gdy liczy się dla nich czas, by szybko sprzedać mieszkanie. Ważne, by wiedzieli o kilku rzeczach, które mogą zaważyć o sukcesie w sprzedaży, czy okresie w jakim uda im szybko dokonać transakcji.
Kierując się wyborem nowego mieszkania zwracamy uwagę na lokalizacje, otoczenie, standard budynku, czy jego funkcjonalność. Jednak od jakiegoś czasu coraz częściej z nas zwraca uwagę na koszty utrzymania lokalu. Szukamy korzystnych rozwiązań ocieplenia budynku, czy zużycia wody, które w przyszłości przełożą się na niższe rachunki.
Rynek pierwotny przeżywa swój rozkwit w Warszawie. Bogata oferta i konkurencyjny poziom średnich cen nowych mieszkań wpływa na kształtowanie się sytuacji rynkowych na terenie całego kraju. Na podstawie raportów „Pierwotny rynek mieszkaniowy w Warszawie” za 2010 rok opracowanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A. przedstawiono krótką analizę spodziewanego kierunku rozwoju rynku nieruchomości w przyszłości.
Decydując się na kupno nowego mieszkania przeważnie myślimy o inwestycji na kolejne kilkadziesiąt lat. Porównujemy rynek wtórny z pierwotnym sprawdzamy standard budynku, wykończenie i stan faktyczny nieruchomości. Następnie rozpatrujemy wszystkie za i przeciw. Jednak nadal najczęstszym czynnikiem kierującym nami przy zakupie mieszkania, czy domu jest cena nieruchomości.
Jak wynika z danych Działu Badań i Analiz firmy Emmerson S.A. , w styczniu 2011 r. przeciętna bezwzględna obniżka ceny wyniosła 14 270 zł. Wyższa odnotowana była jedynie w styczniu, który był pod tym względem rekordowy oraz wrześniu ubiegłego roku. W pozostałych miesiącach negocjacje nie były już tak efektywne.

REKLAMA