REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
RynekPierwotny.pl

Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom

RynekPierwotny.pl to pierwszy w Polsce specjalistyczny portal internetowy poświęcony wyłącznie nowym nieruchomościom: inwestycjom deweloperskim i ofertom spółdzielni mieszkaniowych wnajwiększych polskich miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi, Katowicach i Poznaniu. Wyróżnikiem prezentowanych na portalu ofert są Wirtualne Spacery – pierwsza w kraju forma renderingu umożliwiająca internautom nie tylko zdalne przemieszczanie się po danym obiekcie, lecz także pełną wizualizację nowo powstających inwestycji z ich realnym otoczeniem.

RynekPierwotny.pl, poza serwisem ogłoszeniowym i nowoczesnymi formami prezentowania nieruchomości, oferuje porady ekspertów, newsy od deweloperów i przydatne artykuły z zakresu finansów, kwestii prawnych oraz specyfiki lokalnych rynków deweloperskich. Prezentując ponad 46 tys. ofert w 1200 inwestycjach z całej Polski, RynekPierwotny.pl jest obecnie najprężniej rozwijającym się w kraju portalem nieruchomości. Około 300 Wirtualnych Spacerów dostępnych w serwisie stawia go wśród liderów pod względem wykorzystywania najnowszych aplikacji internetowych na rynku deweloperskim. Serwis posiada też własny oddział doradztwa kredytowego oraz Dział Wspierania Użytkownika, który przychodzi z pomocą internautom poszukującym konkretnych ofert.

Kontakt z firmą

https://rynekpierwotny.pl

biuro@rynekpierwotny.pl

tel: +48 (22) 253 66 68

Po rozwodzie małżonkowie nadal solidarnie odpowiadają za spłatę kredytu. Istnieje kilka możliwości spłacania kredytu po rozwodzie. Warto wiedzieć, że kredyt jest związany z zabezpieczeniem, np. z mieszkaniem i rozwód nie ma na to wpływu. Sprawdź, jakie są rozwiązania takiej sytuacji?
Co roku zwiększa się liczba mieszkań zajmowanych przez komornika. Takie mieszkania trafiają na licytację komornicze, dramat jednych rodzin staje się okazją dla innych. Co jest przyczyną takiej sytuacji? Jak mieszkanie trafia na komorniczą licytację?

REKLAMA

Kredyt walutowy w Polsce stał się produktem niszowym i trudno dostępnym. Wiele banków zrezygnowało z udzielania kredytów walutowych, ale w dalszym ciągu można jeszcze skorzystać z takiej możliwości, jednak trzeba wykazać się dużym dochodem.
Tendencja wzrostowa franka została przełamana, osoby spłacające kredyt w tej walucie mogą mieć nadzieję na niższe raty. Perspektywa jest dobra, jednak nie gwarantuje ona poprawy sytuacji zadłużonych we franku, wszystko zależy od tego czy nasza rodzima waluta zdoła się umocnić wobec niego.

REKLAMA

Kredyt hipoteczny najczęściej jest ściśle związany z ubezpieczeniem. Istnieje kilka rodzajów ubezpieczeń, które mogą być wymagane przez bank w czasie udzielania kredytu hipotecznego. Jakie ubezpieczenia może zaproponować bank? Czy zawsze musimy z nich korzystać?
Ekspektatywa przekazuje nam prawo do objęcia przyszłych dóbr i polega na ustanowieniu odrębnej własności lokalu, po którym następuje przeniesienie własności na kupującego. Ekspektatywa pozwala kupującemu domagać się swojej należności od dewelopera w przypadku problemów z ukończeniem mieszkania lub upadłością dewelopera. Poznaj szczegóły ekspektatywy.
Po zakończeniu dopłat w ramach rządowego programu „Rodzina na Swoim” oczekiwano wcielenia w życie w połowie 2013 roku jego następcy w postaci „Mieszkania dla Młodych”. Niestety jednak termin uruchomienia „Mieszkania dla Młodych” został przesunięty aż o pół roku. Jaki to będzie miało wpływ na rynek mieszkaniowy w Polsce?
Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają większe trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego niż klienci indywidualni, decydują o tym zaostrzone wobec nich przepisy bankowe. Szczególnie kłopoty spotykają osoby prowadzące jednoosobowe przedsiębiorstwa. Z którego kredytu lepiej skorzystać?
Rządowy program dopłat „Rodzina na Swoim” zakończył swoje funkcjonowanie 31 grudnia 2012 roku. Zgodnie z założeniami „Rodziny na Swoim” dopłaty do połowy odsetek trwają przez pierwszych 8 lat kredytowania. Mimo tego, że nie będą już rozpatrywane nowe wnioski, rząd będzie finansował swoją część jeszcze przez 8 lat. Czy odczujemy jego konsekwencje za kilka lat?
Kredyty zaciągane z dodatkowym kredytobiorcą rosną od czasu wprowadzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego rekomendacji S III. Zmniejszyła ona zdolność kredytową wielu Polaków, dlatego posiłkują się oni dodatkowym kredytobiorcą – realnie zwiększa to ich szanse na uzyskanie kredytu.
Rok 2012 przyniósł nam ustawę deweloperską, a także wygaszenie rządowego programu „Rodzina na Swoim” i tym samym zwiększoną sprzedaż mieszkań pod koniec roku. Prognozy na rok 2013 uwzględniają spadek cen mieszkań na rynku pierwotnym, związane jest to z nadpodażą gotowych lokali. Przeczytaj szczegółową analizę.
Większość mieszkań w Polsce kupowana jest na kredyt, który z reguły spłacamy przez wiele lat. Czy obciążenie kredytowe zmusza nas do zamieszkiwania w danym lokum przez cały czas kredytowania? Na pewno łatwiej jest rozporządzać niezadłużonym mieszkaniem, jednak nawet w czasie spłacania kredytu możemy je sprzedać. Przeczytaj, jak zrobić to na trzy sposoby.
„Rodzina na Swoim” działa jeszcze tylko przez trzy tygodnie, więc jest to już ostatni moment na kupienie mieszkania z dopłatą. RnS ma być zastąpiony przez program „Mieszkanie dla Młodych” – dopłaty będą przyznawane na innych zasadach, nie dla każdego korzystnych. Dlatego warto się zastanowić czy warto szukać w ostatniej chwili, czy lepiej już zaczekać na nowy projekt.
Odwrócona hipoteka w Polsce nadal jest w fazie projektu, według niej fundusz będzie mógł stać się właścicielem nieruchomości dopiero po śmierci klienta. Natomiast w przypadku renty dożywotniej fundusz staje się właścicielem w chwili podpisania umowy z klientem, co ogranicza jego prawa. Przeczytaj, jakie są jeszcze różnice.
Pojęcie „mikroapartamentowca” do niedawna wydawało się niedorzeczne, do tej pory apartament oznaczał lokal o dużej powierzchni o charakterze luksusowym. Rynek nieruchomości powoli zaczyna się oswajać z nową formą dostosowaną do sytuacji finansowej Polaków tworząc mikroapartamenty, nazywane również „kompresją mieszkaniową”.
Deweloperzy ograniczają nowe inwestycje – jednoznacznie wskazują na to dane GUS dotyczące budownictwa mieszkaniowego. Liczba wydanych pozwoleń na budowę nowych mieszkań zmalała o prawie jedną dziesiątą w stosunku do tego samego okresu w 2011 roku.
Hipoteka jako zabezpieczenie dla banku może nie być wystarczająca. Warto wiedzieć, czego bank może zażądać oprócz hipoteki – inne często używane formy to weksel in blanco i poręczenie. Jeśli nie zgodzimy się na dodatkowe opcje bank może odmówić udzielenia kredytu.
„Mieszkanie dla Młodych” to nowy rządowy program mający zastąpić funkcjonującą do końca 2012 roku „Rodzinę na Swoim”. Analitycy rynku nieruchomości uważają, że „Mieszkanie dla Młodych” będzie miało wpływ na kształtowanie się cen mieszkań od deweloperów, ale też tych z rynku wtórnego, pomimo tego, że tej grupy nie dotyczy.
Na kupno nieruchomości za gotówkę, niezależnie od tego czy jest to dom, czy mieszkanie, nie każdy może sobie pozwolić. Część Polaków pozbywa się oszczędności, żeby tylko uniknąć zaciągania kredytu hipotecznego. Przeczytaj czy warto kupić nieruchomość za gotówkę?
Energooszczędne nieruchomości w Polsce dopiero stawiają pierwsze kroki. Jednak w najbliższych latach należy spodziewać się nasilenia trendu budowania energooszczędnych nieruchomości. W pierwszym kwartale 2013 roku budowa i kupno takiego lokum będą dofinansowane przez państwo, przeczytaj na jakich zasadach.

REKLAMA