REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Arkadiusz Zuzmak

Radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa cywilnego, handlowego i administracyjnego.

Radca Prawny Arkadiusz Zuzmak - Praktykuje od 1996 r. Doświadczenie zawodowe zdobywał początkowo w organach administracji publicznej, następnie jako aplikant radcowski także w kancelariach prawnych, w spółkach prawa handlowego, zakładach opieki zdrowotnej oraz w kontaktach z przedsiębiorcami indywidualnymi.

SPECJALIZACJA:
- prawo cywilne
- prawo gospodarcze i handlowe
- prawo administracyjne
- prawo samorządowe
- zakłady opieki zdrowotnej
- postępowanie wieczystoksięgowe
- gospodarka i obrót nieruchomościami
- prowadzenie negocjacji
- zastępstwo procesowe

www.zuzmak.com

Prowadzenie księgi wieczystej dla danej nieruchomości i utrzymywanie jej treści w zgodności z aktualnym stanem faktycznym i prawnym zapewnia bezpieczeństwo w obrocie nieruchomościami i służy przede wszystkim właścicielom i innym osobom posiadającym jakikolwiek inny tytuł prawny do danego terenu.Sąd Rejonowy – Wydział Ksiąg Wieczystych zakłada księgi wieczyste lub dokonuje wpisów w księgach już istniejących w zasadzie na wniosek właściciela lub innych osób mających w tym interes prawny (wpisy z urzędy należą do wyjątków).
W lutym i w marcu 2010 r. Sąd Okręgowy – Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie wydał kolejne wyroki w przedmiocie niedozwolonych zapisów w umowach deweloperskich, uznając je za niedopuszczalne, a więc nadając im charakter klauzul abuzywnych.

REKLAMA

Zobacz co się zmienia w prawie dotyczącym nieruchomości.
Pozwolenie na budowę (budynku mieszkalnego, komercyjnego bądź jakiejkolwiek budowli) jako jedno z uprawnień związanych z posiadaną nieruchomością może być bez większych komplikacji przeniesione na osobę lub osoby trzecie.

REKLAMA

Służebność drogi koniecznej to rodzaj służebności gruntowej. Jest ona ustanawiana w sytuacji, gdy dana nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej lub nie ma odpowiedniego dostępu do należących do tej nieruchomości budynków.
Posiadasz na swojej nieruchomości słup energetyczny ? A może inny element infrastruktury przesyłu gazu, energii czy płynów? Zobacz co możesz dostać w zamian za wykorzystywanie twojej nieruchomości.

REKLAMA