Kategorie
Katarzyna Budzis

Doradca finansowy

 

Katarzyna Budzis z branżą finansową jest związana od 2000 roku. Współpracuje z firmą KBS-Kapitał Bezpieczeństwo Serwis z siedzibą w Sztumie. Obecnie jest dyrektorem rejonowym w biurze w Wałbrzychu.
Od 2009 roku podjęła także współpracę z firmą DAXA Centrum Likwidacji Szkód w zakresie pomocy w uzyskaniu odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu , utracone korzyści czy śmierć bliskiej osoby w wyniku wypadku.
Od 2006 roku jest Sygnatariuszem Kodeksu Etyki PIPUiF. Włączyła się  w akcję Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej RAZEM, który walczy o wprowadzenie ulgi podatkowej w III filarze.
Dla podniesienia kwalifikacji i poszerzenia wiedzy z zakresu finansów w 2007 roku podjęła naukę w EAFP ( Europejskiej Akademii Planowania Finansowego ) i zdobyła Certyfikat EFG.
Od 2007 roku jest członkiem Europejskiej Federacji Doradców Finansowych, która zamieściła na swojej stronie wizytówkę eksperta: www.effp.pl/a/50/katarzyna_budzis   KB-SF Katarzyna Budzis- Security Finance
Doradztwo Finansowo- Ubezpieczeniowe
Biuro:  Aleja Wyzwolenia 6/6
           58-300 Wałbrzych
           tel./fax - 74  849 20 32
           kom. 696 43 41 62
           e-mail : k.budzis@kbs.pl

 

Zamieszania wokół tematu akwizycji w Funduszach Emerytalnych jest sporo. Znany jest nawet pomysł zakazu akwizycji. Skąd on pochodził? Otóż od jakiegoś czasu przy każdym kolejnym transferze okazywało się, że klienci zmieniają fundusze na gorsze.
Chyba nie jest nam już obce stwierdzenie, że ZUS ma niedobory. Co roku rząd dopłaca do ZUS miliardy złotych. Wiemy także, że ZUS ratuje się zaciągając kredyty. Co to dla nas oznacza?
Z założenia kredyty nie są czymś złym, wręcz przeciwnie umożliwiają kredytobiorcy spełnienie pewnych posunięć finansowych, które bez kredytu byłyby nieosiągalne, np. kupno domu czy mieszkania, czy kredyt pod zastaw posiadanego już domu na jakieś inwestycje.
Od roku 1999 mamy zreformowany system emerytalny składający się z 3 filarów : I filar to ZUS , II filar to OFE a III filar to dobrowolne gromadzenie środków własnych na cel przyszłej emerytury.