REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Barbara Głowacka

Prawnik, konsultant podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych

Konsultant podatkowy, sekretarz redakcji Biuletynu Instytutu Studiów Podatkowych, konsultant  w Biurze Obsługi Ubezpieczenia Sporów Podatkowych.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, słuchaczka Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego Uniwersytetu Warszawskiego.

W Instytucie Studiów Podatkowych pracuje od 2008 r., specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku od towarów i usług oraz pomocy publicznej. Barbara Głowacka jest odpowiedzialna za sporządzanie opinii prawno-podatkowych, pism procesowych oraz przeprowadzanie audytów podatkowych.

 

Barbara Głowacka jest współautorem publikacji książkowych m.in. kolejnych wydań komentarza do podatku od towarów i usług oraz komentarza do podatków: rolnego, leśnego oraz od nieruchomości, a także autorem artykułów o tematyce podatkowej.
 

Opodatkowanie nieodpłatnych czynności pozostaje niezgodne z prawem.  Ministerstwo Finansów przygotowało projekt nowelizacji ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku VAT. Zmiany mają przede wszystkim dotyczyć definicji odpłatnej dostawy towarów. Regulacje zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2011 r.
Ogólne zasady przyznawania pomocy publicznej w zakresie podatków zawarte są w Ordynacji podatkowej (rozdział 7a). Przepisy te przewidują możliwość przyznawania pomocy publicznej dla przedsiębiorców w zakresie wszystkich podatków.

REKLAMA