Kategorie

Sebastian Bohuszewicz

Dołącz do grona ekspertów
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sebastian Bohuszewicz

adwokat, od 2015 roku radca prawny. Radca prawny i Koordynator Obsługi Prawnej w jednym z łódzkich szpitali. W ramach prowadzonej kancelarii obsługuje też inne podmioty lecznicze.

Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie medycznym, zwłaszcza problematyce organizacji i funkcjonowania szpitali, relacji z podmiotem tworzącym, problematyce szeroko rozumianej odpowiedzialności za błąd medyczny oraz zagadnień związanych z podstawową opieką zdrowotną.

W swojej praktyce zajmuje się też zagadnieniami ochrony danych osobowych w podmiotach leczniczych, w szczególności w zakresie ochrony praw pacjenta. Przeprowadzał kilka wdrożeń RODO w różnych typach podmiotów leczniczych (szpital, POZ).

Wcześniej radca prawny Urzędu Miasta Łodzi, odpowiedzialny za zagadnienia związane z nieruchomościami, reprywatyzacją i restytucją mienia. Autor szeregu opinii prawnych i rozwiązań stosowanych przez Urząd Miasta Łodzi opartych o przepisy tzw. Kodeksu Napoleona, obowiązującego na ziemiach polskich do 1948r.

Od 2018 roku Radny Rady Miejskiej w Łodzi, przewodniczący Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej.

Dane kontaktowe:

e-mail: s.bohuszewicz@kancelarie-lcg.pl

kom. 661-122-067

Pandemia wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 postawiła system ochrony zdrowia w Polsce przed niespotykanymi wyzwaniami. Jednym z nich jest zakup dużej ilości środków ochrony indywidualnej (masek filtrujących, kombinezonów, przyłbic, rękawic) czy środków dezynfekujących.
Obecnie z powodu panującej epidemii wirusa SAR-CoV-2 czyli tzw. koronawirusa, kierownicy podmiotów leczniczych, w tym w szczególności szpitali, na mocy art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi i art. 46 ust. 1 ustawy mają obowiązek podejmować wszelkie działania, prowadzące do zapobiegania szerzeniu się zakażeń i chorób zakaźnych. Jedną z takich form, powszechnie stosowaną, jest zakaz odwiedzin pacjentów na oddziałach szpitalnych oraz zakaz udzielania informacji o stanie zdrowia bliskim pacjenta na oddziale szpitalnym. W tej sytuacji, szpitale są zobowiązane do wypracowania odpowiednich rozwiązań, tak, by osoby bliskie, mogły taką informację uzyskać.