REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sebastian Bohuszewicz

Dołącz do grona ekspertów
Sebastian Bohuszewicz

adwokat, od 2015 roku radca prawny. Radca prawny i Koordynator Obsługi Prawnej w jednym z łódzkich szpitali. W ramach prowadzonej kancelarii obsługuje też inne podmioty lecznicze.

Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie medycznym, zwłaszcza problematyce organizacji i funkcjonowania szpitali, relacji z podmiotem tworzącym, problematyce szeroko rozumianej odpowiedzialności za błąd medyczny oraz zagadnień związanych z podstawową opieką zdrowotną.

W swojej praktyce zajmuje się też zagadnieniami ochrony danych osobowych w podmiotach leczniczych, w szczególności w zakresie ochrony praw pacjenta. Przeprowadzał kilka wdrożeń RODO w różnych typach podmiotów leczniczych (szpital, POZ).

Wcześniej radca prawny Urzędu Miasta Łodzi, odpowiedzialny za zagadnienia związane z nieruchomościami, reprywatyzacją i restytucją mienia. Autor szeregu opinii prawnych i rozwiązań stosowanych przez Urząd Miasta Łodzi opartych o przepisy tzw. Kodeksu Napoleona, obowiązującego na ziemiach polskich do 1948r.

Od 2018 roku Radny Rady Miejskiej w Łodzi, przewodniczący Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej.

Dane kontaktowe:

e-mail: s.bohuszewicz@kancelarie-lcg.pl

kom. 661-122-067

Pandemia wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 postawiła system ochrony zdrowia w Polsce przed niespotykanymi wyzwaniami. Jednym z nich jest zakup dużej ilości środków ochrony indywidualnej (masek filtrujących, kombinezonów, przyłbic, rękawic) czy środków dezynfekujących.
Obecnie z powodu panującej epidemii wirusa SAR-CoV-2 czyli tzw. koronawirusa, kierownicy podmiotów leczniczych, w tym w szczególności szpitali, na mocy art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi i art. 46 ust. 1 ustawy mają obowiązek podejmować wszelkie działania, prowadzące do zapobiegania szerzeniu się zakażeń i chorób zakaźnych. Jedną z takich form, powszechnie stosowaną, jest zakaz odwiedzin pacjentów na oddziałach szpitalnych oraz zakaz udzielania informacji o stanie zdrowia bliskim pacjenta na oddziale szpitalnym. W tej sytuacji, szpitale są zobowiązane do wypracowania odpowiednich rozwiązań, tak, by osoby bliskie, mogły taką informację uzyskać.

REKLAMA