Kategorie

Daria Legierska – Kowolik

Dołącz do grona ekspertów
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Daria Legierska – Kowolik

Jest specjalistką z zakresu prawa pracy w tym zbiorowego prawa pracy oraz prawa cywilnego i zobowiązań w kancelarii prawnej Achtelik Siwka i Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni sp.p. z siedzibą w Katowicach.

Opracowuje kompleksowe rozwiązania prawne z zakresu prawa pracy dla spółek handlowych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz podmiotów sektora publicznego, a także reprezentuje klientów w sądowych oraz pozasądowych sporach pracowniczych (zarówno reprezentując przedsiębiorców – pracodawców, jak i pracowników/organizacje pracowników).

Doradza przedsiębiorcom, zarządom, dyrektorom jednostek oraz działom księgowym i kadrowym funkcjonującym w ramach organizacji danego podmiotu.

Posiada bogate doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych z branży budowlanej, produkcyjnej oraz usługowej, w tym w sprawach związanych z prawem zamówień publicznych.

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

W 2018 roku ukończyła aplikację adwokacką i z bardzo dobrym wynikiem złożyła egzamin zawodowy.

Członek Izby Adwokackiej w Katowicach.

Achtelik Siwka i Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni Sp.p.

ul. Wojewódzka 27

40-026 Katowice

www.asiw.pl

kontakt@asiw.pl

tel. 32 749 80 50

Dnia 28 marca 2020 roku został uchwalony przez Sejm RP Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (tzw. tarcza antykryzysowa). Ustawa ta, w swoim obecnym kształcie, przewiduje opisane poniżej finansowe i organizacyjne formy wsparcia dla przedsiębiorców – pracodawców.