REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Dawid Niemczycki

Prawnik, adwokat kościelny, ekspert w dziedzinie procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa

Dawid NiemczyckiIuris Utriusque Magister, prawnik, adwokat kościelny. Ekspert w dziedzinie procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa.

Właściciel Kancelaria Kanoniczna [www.kancelariakanoniczna.com.pl].

Adwokat kanoniczny zatwierdzony przy Sądzie Biskupim w Sandomierzu reprezentujący strony w procesie o – błędnie określany – „rozwód kościelny” i „unieważnienie małżeństwa”. Jako prawnik kościelny posiada wszelkie – wymagane przez prawo kanoniczne – uprawnienia do występowania przed sądami biskupimi, w szczególności dysponuje tytułem licencjata kościelnego zgodnie z Konstytucją Apostolską Sapientia Christiana.

Prelegent polskich i współorganizator międzynarodowych konferencji oraz autor kilku artykułów naukowych. Doktorant w dyscyplinie nauk prawnych Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Absolwent Wydziału Prawa Kanonicznego oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Autor bloga, gdzie porusza zagadnienia dotyczące procesu o tzw. „unieważnienie ślubu kościelnego”: http://kancelariakanoniczna.com.pl/blog/.

„Rozwód kościelny” bez adwokata jest błędem – przekonuje adwokat kościelny Dawid Niemczycki. W wywiadzie dla portalu Infor.pl prawnik kanonista podpowiada na czym polega rola adwokata kościelnego w procesie, czym kierować się przy wyborze właściwego pełnomocnika i ile to kosztuje.

REKLAMA