Kategorie
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Grzegorz Tanecki

Posiada ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem informacji.

Pełnił funkcje Pełnomocnika ds. ochrony danych osobowych, Administratora Bezpieczeństwa Informacji oraz Inspektora Ochrony Danych. Jako członek Komitetu Bezpieczeństwa Informacji, nadzorował obszary ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji w spółce będącej wiodącym dostawcą usług i rozwiązań informatycznych na rynku kapitałowym. Doświadczony audytor ISO/IEC 27001, ISO 9001 oraz ISAE3402. Specjalista ds. ryzyka operacyjnego, ryzyka bezpieczeństwa informacji, Inspektor Informacji Finansowej, projektant i wdrożeniowiec, modeli analitycznych, narzędzi informatycznych, procesów związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Członek Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych.

Największym wyzwaniem z jakim mierzą się dziś rządy całego świata jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 czyli tzw. koronawirusa, który wywołuje COVID-19, a jedynym naprawdę skutecznym sposobem w warunkach, gdy nie wynaleziono jeszcze leku i szczepionki jest izolacja osób chorych i będących nosicielami wirusa.
W obliczu zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem się COVID-19, wiele podmiotów stanęło przed koniecznością zapewnienia swoim pracownikom możliwości pracy zdalnej. Jak ją bezpiecznie zorganizować?
Ludzkość wielokrotnie miała do czynienia z epidemiami. Dziś jednak dysponujemy technologią, która jeszcze dekadę temu była elementem filmów sci-fi lub przyszłości, a dziś jest rzeczywistością.