REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Marta Celej

Ekspert Equity Investments S.A., kontroler finansowy


Absolwentka Wydziału Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Finanse Przedsiębiorstw) oraz Wydziału Zarządzania ŚWSZ w Katowicach (Zarządzanie Przedsiębiorstwem). Uczestniczyła w licznych szkoleniach z zakresu controllingu, analizy finansowej oraz obrotu papierami wartościowymi. Aktywny członek Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Posiada doświadczenie zawodowe z zakresu controllingu, rachunkowości zarządczej oraz kadr i płac.

Jako ekspert Equity Investments S.A. specjalizuje się między innymi w doradztwie strategicznym i operacyjnym głównie dla przedsiębiorstw handlowych i usługowych, a także metodach kalkulacji i optymalizacji kosztów. Odpowiada również za tworzenie prognoz, wdrożenia usług controllingu oraz prowadzenie szkoleń z zakresu analizy finansowej.
 

Świadomość ponoszonych kosztów jest jednym z kluczowych czynników powodzenia każdego przedsięwzięcia. By dane do kosztach mogły być skuteczną informacją zarządczą, konieczne jest przedstawienie ich w odpowiednim przekroju. Sposób przedstawienia kosztów zależy przede wszystkim od celu, na potrzeby którego powstaje kalkulacja.
Jedną z kluczowych kwestii w zarządzaniu przedsiębiorstwem jest bieżąca kontrola ponoszonych kosztów i ich optymalizacja, która powinna być spójna z przyjętymi celami. Sama świadomość istnienia kosztów bywa często niewystarczająca. Istotne jest posiadanie wiedzy o kosztochłonności procesów biznesowych zachodzących w firmie, by móc je kształtować i przyczyniać się do maksymalizacji zysku.

REKLAMA

Controlling odgrywa coraz większą rolę we wspieraniu działalności zarządczej polskich przedsiębiorstw. Dotyczy to zwłaszcza spółek, których nieodłącznym elementem są wewnętrzne problemy w komunikacji i koordynacji międzywydziałowej. W uproszczeniu można powiedzieć, że controlling jest po to, by ułatwiać podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie.

REKLAMA