REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Katarzyna Kopczyńska

Dołącz do grona ekspertów
Katarzyna Kopczyńska

Adwokat


Specjalizuje się w zagadnieniach prawa gospodarczego, w tym w ramach postępowań spornych, prawa własności przemysłowej i intelektualnej oraz prawa zamówień publicznych.

Od 2009 r. współpracuje z Kancelarią Brzezińska Narolski Mariański Adwokaci. Wcześniej między innymi odbyła staż w Sądzie Miejskim w Cleveland, USA (Cleveland Municipial Court), stypendystka programu Socrates Erasmus na Uniwersytecie w Gandawie, w Belgii.

Doświadczenie:

Ma duże doświadczenie w prowadzeniu gospodarczych postępowań spornych, w tym w sporach sądowych związanych z realizacją największych w regionie inwestycji budowlanych, postępowaniach spornych z zakresu prawa własności przemysłowej i intelektualnej.

Doradzała między innymi klientom w postępowaniach spornych z zakresu ochrony znaków towarowych w ramach ogólnopolskich kampanii reklamowych branży farmaceutycznej, reprezentowała operatorów kablowych w sporach z organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi.

Intensywnie rozwija specjalizację w zakresie prawa zamówień publicznych, w tym także jako autor komentarzy, wykładowca i trener osób dedykowanych do obsługi zamówień publicznych w podmiotach gospodarczych i jednostkach sektora publicznego.
 

Umowy zawierane przez telefon co do zasady jako umowy ustne mają równą moc prawną z umowami pisemnymi. W stosunkach między przedsiębiorcami bardzo niewielu umów nie można zawrzeć w formie ustnej – tylko takich dla których ustawodawca zastrzegł formę pisemną pod rygorem nieważności umowy (np. umowa sprzedaży nieruchomości, umowa przeniesienia praw autorskich, umowa leasingu).
Ustawa Prawo zamówień publicznych pozwala na udzielenie zamówienia z wolnej ręki na usługi, dostawy lub roboty budowlane m.in. wówczas gdy na rynku funkcjonuje tylko jeden podmiot, który może wykonać przedmiot zamówienia, a jego wyłączność podlega ochronie z mocy norm ustawowych.

REKLAMA

Zasadą jest, że zamawiający po otwarciu ofert dokonuje wyboru najkorzystniejszej oferty na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Kryterium oceny ofert może być albo tylko cena albo cena i inne kryteria odnoszące się do przedmiotu zamówienia. W szczególności chodzi tu o jakość, funkcjonalność, parametry techniczne, zastosowanie najlepszych dostępnych technologii w zakresie oddziaływania na środowisko, koszty eksploatacji, serwis oraz termin wykonania zamówienia. Jak jednak powinien zachować się zamawiający gdy oferty są równie korzystne?
Zamówiłeś towar od zagranicznego sprzedawcy? Kontrahent w ogóle nie realizuje zamówienia? Dostarczony towar jest wadliwy? I co dalej?

REKLAMA

Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej jest podstawowym środkiem ochrony prawnej w sprawach zamówień publicznych. Warto jednak pamiętać, że zasady rozliczenia koszów postępowania wywołanego wniesieniem odwołania znacząco różnią się od zasad rozliczania kosztów w postępowaniu przed sadem cywilnym, w szczególności w odniesieniu do kosztów wynagrodzenia pełnomocników.
Dialog konkurencyjny to jeden z trybów udzielania zamówienia publicznego. Tryb ten polega na tym, że po publicznym ogłoszeniu o zamówieniu, zamawiający prowadzi z wybranymi przez siebie wykonawcami dialog, a następnie zaprasza ich do składania ofert.

REKLAMA