reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Eksperci > Witold Chomiczewski
Witold Chomiczewski

Radca prawny, wspólnik w Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych sp.k. Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii, ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-commerce, doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym, przygotowuje umowy dotyczące SEO/SEM, reklamy RTB, prawa autorskiego w Internecie. Wspiera przedsiębiorców internetowych, a zwłaszcza portale w sprawach związanych z odpowiedzialnością za cudze treści. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych dotyczących problematyki prawa autorskiego, Internetu oraz prawa gospodarczego. Brał udział w projekcie na zlecenie Komisji Europejskiej, Study on Liability of Internet Intermediaries, który dotyczył dyrektywy o handlu elektronicznym. Pełnomocnik ds. Legislacji Izby Gospodarki Elektronicznej.

Wspólnik w Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

Specjalizacje:

Prawo Internetu i nowych technologii
Prawo autorskie i ochrona baz danych
Ochrona danych osobowych
Prawo cywilne
Prawo sportowe
Prawo gospodarcze
Compliance

Jego zainteresowania zawodowe skupiają się wokół prawa E-Commerce i prawa autorskiego. W tym zakresie doradza przedsiębiorcom prowadzącym swoją działalność gospodarczą z wykorzystaniem Internetu.

Posiada bogate doświadczenie w przygotowywaniu regulaminów sklepów i portali internetowych, regulaminów konkursów, w tym z wykorzystaniem numerów premium, a także w kwestiach związanych z odpowiedzialnością w Internecie. W codziennej pracy zajmuje się również opracowywaniem umów dotyczących zagadnień z zakresu prawa autorskiego, baz danych i związanych z udostępnieniem numerów premium.

Autor publikacji z zakresu ustaw:

- o świadczeniu usług drogą elektroniczną,

- o ochronie usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym,

- o ochronie baz danych.

Prelegent na konferencjach dotyczących powyższej problematyki, a także związanych z zagadnieniami ochrony danych osobowych.
Brał udział w projekcie "Study on Liability of Internet Intermediaries", który był realizowany na zlecenie Komisji Europejskiej i miał na celu zbadanie implementacji i stosowania artykułów 12-15 dyrektywy 2000/31/WE w państwach Unii Europejskiej.

Będąc członkiem zespołu Katedry Prawa Cywilnego, Handlowego i Gospodarczego Uniwersytetu Georga-Augusta w Getyndze pod kierownictwem Prof. Geralda Spindlera, odpowiadał za przygotowanie projektu raportu dotyczącego Polski.

Stypendysta DAAD oraz programu Sokrates/ Erasmus.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studiów podyplomowych na Uniwersytecie Georga-Augusta w Getyndze z zakresu niemieckiego prawa prywatnego.

Od 2011 r. radca prawny OIRP w Łodzi.

Złożył egzamin radcowski z najlepszym wynikiem w okręgu łódzkim.

Włada językiem niemieckim i angielskim.

Kontakt: e-mail: witold.chomiczewski@lubasziwspolnicy.pl

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Budnik

Radca Prawny - Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama