REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Andrzej Wójcik

Doradca techniczny firmy Altax

Przedsiębiorstwo Altax Sp. z o.o. specjalizuje się w ochronie i dekoracji drewna już od 1988 roku. Oferujemy szeroką gamę preparatów dekoracyjnych, jak i szereg produktów technicznych, zabezpieczających drewno przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych oraz korozją mikrobiologiczną, przeznaczonych zarówno dla profesjonalistów, jak i użytkowników indywidualnych. Nasze nowoczesne oraz wysoko zaawansowane technologicznie produkty to wynik wieloletnich badań i doświadczeń naszych specjalistów.

Naszym celem jest poprowadzenie użytkownika przez każdy projekt związany z ochroną i dekoracją drewna- od zrozumienia i zdefiniowania swoich potrzeb, poprzez znalezienie właściwego rozwiązania, do uzyskania doskonałego efektu końcowego.

Wszystkie preparaty powstały w czołowych polskich placówkach naukowych (Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie, Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie), bądź też są wynikiem własnych opracowań. Nasze wyroby posiadają wymagane atesty, aprobaty techniczne oraz pozwolenia na obrót.

W 2009 roku firma Altax stała się częścią amerykańskiej firmy Sherwin-Williams - światowego lidera na rynku farb i lakierów. Dołączyła w ten sposób do szerokiego portfolio marek S-W, do którego należy także brytyjska firma Ronseal. Wyróżnienie przez Sherwin-Williams jest poświadczeniem naszych ciągłych starań o dostarczanie wysokiej jakości, zgodnych z najnowszymi trendami produktów, zaspokajających potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów

Mając na uwadze konieczność integracji Polski z Unią Europejską, firma przystąpiła w 1998 roku do wdrożenia systemu zapewnienia jakości ISO 9002. 17 listopada 1999 roku Przedsiębiorstwo Altax otrzymało certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań normy ISO 9002 w zakresie „produkcja impregnatów do drewna”, a 20 stycznia 2004 roku certyfikat ISO 9001:2000, w tym samym zakresie.

Blat kuchenny jest miejscem bardzo intensywnie wykorzystywanym. Rozbita szklanka, wilgoć, zabrudzenia – to kuchenna codzienność. Drewniany blat kuchenny na pewno przetrwa takie użytkowanie, ale trzeba go przed nimi dobrze zabezpieczyć. Blat drewniany możemy olejować lub polakierować. Zobacz, które rozwiązanie jest lepsze.
Szukając preparatu do malowania drewna pojawia się pytanie: wodny czy rozpuszczalnikowy? Lata PRL-u nauczyły nas, by podchodzić sceptycznie do wszelkich preparatów, które nie cechowały się silnym „zapachem” rozpuszczalnika. Szczególnie, że jakość produktów wodnych pozostawiała wtedy wiele do życzenia w kwestii skuteczności. Czasy się jednak zmieniły, a z nimi technologia produkcji preparatów wodnych, które stały się równie skuteczne, a przy tym ekologiczne i wygodne w użyciu.

REKLAMA

Drzwi i okna zewnętrzne to wizytówka naszego domu. Muszą więc nie tylko być wytrzymałe, by zapewniać domownikom bezpieczeństwo oraz chronić przed zimnem i wilgocią, ale również cieszyć oko – w końcu będziemy na nie patrzeć przez wiele lat. Warunki te pomogą spełnić środki ochronno- dekoracyjne przeznaczone właśnie do stolarki otworowej.
Jak wybrać najlepszy środek do pielęgnacji drewna? Który z preparatów ochronno-dekoracyjnych jest najlepszy? Olej, lakier czy lakierobejca? Jakich preparatów należy używać do drewna twardego, a jakich do drewna miękkiego? Doradca technicznym Altax, Andrzej Wójcik przybliży nam, jaką rolę w impregnacji odgrywa twardość drewna.

REKLAMA

Jakie mają właściwości i czym się charakteryzują oleje, lakierobejce i impregnaty do drewna? Do malowania jakich powierzchni się nadają i gdzie należy ich używać. Radzi ekspert firmy Altax - Andrzej Wójcik.
W kompendium wiedzy na temat ochrony drewna, autorstwa doradcy technicznego Altax, Andrzeja Wójcika, omawiamy produkty ochronno-dekoracyjne i ich właściwości, a także podpowiadamy, na co należy zwracać uwagę przy sklepowej półce. W pierwszej części poradnika mówimy o emaliach i lakierach.

REKLAMA