Kategorie

Krajowy Rejestr Wierzytelności

Dołącz do grona ekspertów
Krajowy Rejestr Wierzytelności

Windykuj dłużnika online. Sprzedawaj i kupuj wierzytelności!


Krajowy Rejestr Wierzytelności to platforma windykacji online, która umożliwia windykowanie dłużników poprzez e-mail, telefon, sms i wezwania do zapłaty.

KRW umożliwia skierowanie sprawy do windykacji firmie windykacyjnej lub samodzielne skierowanie pozwu do e-sądu w Lublinie (EPU - elektroniczne postępowanie upominawcze).

Krajowy Rejestr Wierzytelności umożliwia sprzedaż i kupno wierzytelności/długów online. Masz dłużnika? Windykuj go przez KRW bez prowizji !

Więcej informacji na: www.KrajowyRejestrWierzytelnosci.pl

Firmy windykacyjne, na co dzień spotykają się z dłużnikami, krótko mówiąc nieskorymi do współpracy. Tak zwani trudni dłużnicy zdarzają się bardzo często, ale co należy rozumieć pod tym pojęciem? Kim jest „trudny” dłużnik? Jakich gier używa, aby uniknąć spłaty zobowiązania?
Zakładając działalność gospodarczą lub przystępując do w/w spółek należy przede wszystkim zapoznać się z tym, kto odpowiada za zobowiązania. Jest to bardzo istotna sprawa dla przyszłych przedsiębiorców, która pomoże w przyszłości uniknąć wielu nieporozumień i problemów.
Dość często zdarza się, że przedsiębiorca, który jest podatnikiem VAT nie otrzymuje zapłaty od swojego kontrahenta pomimo wykonanej usługi czy dostarczonego towaru. A podatek VAT musi zapłacić. W takiej sytuacji można skorzystać z tzw. ulgi za złe długi.
Zgodnie z art. 353 § 1 Kodeksu cywilnego zobowiązanie polega na tym, że wierzyciel może żądać od dłużnika świadczenia a dłużnik powinien świadczenie spełnić. Oczywiście nie zawsze jest tak, jak przewiduje przepis, ale jest na to sposób – monitoring należności.
Kompensata jest jedną z metod rozliczeń zobowiązań. Chodzi w niej zawsze o wzajemne umorzenie wierzytelności. W przypadku skompensowania się długu z wierzytelnością pokrywają się one wzajemnie i kontrahenci nie muszą się rozliczać pieniężnie.