| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Eksperci > Lidia Bucka
Lidia Bucka

Adwokat, doktor nauk prawnych

Prowadzi indywidualną Kancelarię Adwokacką w Katowicach www.lidiabucka.pl .
Specjalizuje się w prawie pracy, prawie cywilnym i gospodarczym.


Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 2005-2008 odbyła etatową aplikację sądową, którą zakończyła złożeniem egzaminu sędziowskiego z łączną oceną bardzo dobrą. W latach 2008-2011 orzekała w Sądzie Rejonowym dla Łodzi –Śródmieścia w Łodzi. W 2009 roku uzyskała stopień doktora nauk prawnych. Od 2009r. do 2011r. była adiunktem w Katedrze Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Obecnie jest wykładowcą w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.


Jest autorem monografii Przestępstwa i wykroczenia przeciwko indywidualnym i zbiorowym prawom pracowników, podręcznika Prawo pracy Egzamin w kieszeni oraz kilku artykułów z zakresu prawa pracy, prawa administracyjnego oraz prawa karnego.


Prowadzi blog poświęcony tematyce prawniczej www.kafejkaprawnicza.blog.pl


Kontakt: tel. 536836827; e-mail: adwokat@lidiabucka.pl; adwokatlidiabucka@vp.pl

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Witold Chomiczewski

Radca prawny, wspólnik w Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych sp.k. Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii, ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-commerce, doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym, przygotowuje umowy dotyczące SEO/SEM, reklamy RTB, prawa autorskiego w Internecie. Wspiera przedsiębiorców internetowych, a zwłaszcza portale w sprawach związanych z odpowiedzialnością za cudze treści. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych dotyczących problematyki prawa autorskiego, Internetu oraz prawa gospodarczego. Brał udział w projekcie na zlecenie Komisji Europejskiej, Study on Liability of Internet Intermediaries, który dotyczył dyrektywy o handlu elektronicznym. Pełnomocnik ds. Legislacji Izby Gospodarki Elektronicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »