REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

europa.jobs - praca za granicą

Dołącz do grona ekspertów
europa.jobs - praca za granicą

Ekspert w dziedzinie poszukiwania pracy i zatrudnienia za granicą

europa.jobs to innowacyjna platforma dla osób zainteresowanych tematyką pracy w Polsce oraz za granicą – zarówno pracodawców, jak i pracowników. Portal tworzony jest przez grono specjalistów od lat działających w branży rekrutacyjnej w Unii Europejskiej, wyznacza nowe standardy na unijnym rynku pracy oraz wdraża skuteczne metody w międzynarodowej rekrutacji.

Działamy od 2014 roku i naszym celem jest pomaganie w wyborze bezpiecznej pracy za granicą, dzięki możliwości sprawdzenia przyszłego pracodawcy oraz publikowaniu ofert tylko od zweryfikowanych firm.

Przekazujemy pełną wiedzę na temat warunków pracy w danym kraju w postaci prostych i czytelnych przewodników. Sekcja porad związanych z pracą w Europie liczy już ponad 700 artykułów. Podejmujemy w nich tematy związane z formalnościami dot. wyjazdu, prawem podatkowym, organizacją opieki medycznej, weryfikacją pracodawców. Jest to kompleksowa dawka wiedzy na temat życia i pracy za granicą - w Niemczech, Holandii, Skandynawii, Belgii, Francji i wielu innych krajach.

Proponujemy także usługi, które ułatwiają wyjazd i przebywanie za granicą. Dostarczamy naszym użytkownikom coś więcej niż oferty pracy - europa.jobs to kompleksowa usługa.

Portal wyróżnia się podejściem do sposobu poszukiwania pracy, opierającym się na przekonaniu, że wybór ogłoszenia, to jedynie początek drogi do celu. Opracowaliśmy szereg funkcji odpowiadających na potrzeby społeczności osób wyjeżdżających do pracy, takich jak:

- możliwość przeglądania ogłoszeń za pomocą filtrów po niestandardowych kryteriach (jak praca bez znajomości języka, bez doświadczenia, bez wymaganego CV)

- prezentacja podstawowych elementów ogłoszenia w postaci czytelnych ikon dotyczących wymagań pracodawcy (CV, prawo jazdy, doświadczenie, język obcy) i oferowanych przez niego benefitów (transport/zakwaterowanie/wyżywienie)

Oprócz rozwiniętych sekcji skierowanych dla kandydatów, serwis oferuje nowoczesne usługi dla pracodawców, umożliwiające szybkie i skuteczne znalezienie pracowników.

Szukasz pracy za granicą? Szukasz pracowników? Zapraszamy na europa.jobs

Kontakt dla czytelników:

europa.jobs

https://pl.europa.jobs/oferty-pracy

ul. Nenckiego 136A, 52-223 Wrocław

tel. +48 666 316 126

marketing@europa.jobs

mstachowska@europa.jobs

Praca w Wielkiej Brytanii po Brexicie czyli od 1 stycznia 2021 r. - jak wygląda? Do 1 października 2021 r. trwa okres przejściowy. Wprowadzono wizy i punktowy system migracyjny. Jaka jest sytuacja Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii? Co zrobić, by wyjechać do pracy? Jak złożyć wniosek o wizę? Czy do pracy sezonowej również potrzebna jest wiza?
Płaca minimalna w Niemczech w 2021 r. wzrosła. Ile wynosi najniższe wynagrodzenie? Jaka jest wysokość Kindergeld czyli świadczenia na dziecko, Hartz IV czyli dla bezrobotnych, zaliczki alimentacyjnej i zapomogi na dziecko? Jakie dodatki przewiduje się dla emerytów? Co z dodatkiem mieszkaniowym (Wohngeld) i abonamentem TRV?

REKLAMA

Brexit oznacza zamknięcie granic Wielkiej Brytanii. W związku z decyzją władz Zjednoczonego Królestwa o opuszczeniu Unii Europejskiej obowiązują nowe zasady wjazdu do kraju. Od 1 stycznia 2021 roku zostanie wdrożony punktowy system imigracyjny. Jak wyglądają nowe zasady wjazdu do kraju i kogo dotyczą?
Osobom wyjeżdżającym do pracy Norwegia kojarzy się z wysokimi zarobkami i dobrymi warunkami pracy i życia. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz wysokich zarobków w tym kraju są też wysokie podatki, jakie każdy, kto tam pracuje musi rozliczyć.

REKLAMA

Wielka Brytania wspiera swoich obywateli, którzy nie osiągają wysokich dochodów poprzez odpowiedni zasiłek – Working Tax Credit. Jest on skierowany do osób, które są zatrudnione, bądź prowadzą własną działalność gospodarczą. Jego kwota zależy od sytuacji materialnej wnioskującego, według zasady, że im mniejsze są dochody, tym większy może być zasiłek. O jego wypłacenie mogą się ubiegać także obcokrajowcy. Sprawdzamy, jakie są warunki jego przyznawania.
Zarobki w Holandii uzależnione są od tzw. wiekówki. Polacy wyjeżdżają do pracy w Holandii z kilku powodów: duża ilość ofert pracy bez wymaganej znajomości języka czy kwalifikacji, sprzyjające przyjezdnym pracownikom prawo oraz jedne z wyższych zarobków w UE. Niestety nie dla osób do 21 roku życia. Czym jest wiekówka? Jaka jest minimalna płaca w Holandii? Ile wynoszą dodatki do wynagrodzenia?
Oferty pracy za granicą wciąż charakteryzują się wyższymi zarobkami niż te osiągane w Polsce, stąd liczba Polaków decydujących się na wyjazd nie maleje. Istnieje wiele sposobów na podjęcie pracy poza krajem, ale jak wybrać ten najlepszy?
Dzięki stosowaniu układów zbiorowych, pracownicy mogą korzystać z dostosowanych do ich potrzeb warunków pracy. Układy zbiorowe (fr. Conventions Collectives) decydują we Francji o kształcie zatrudnienia w 98% przypadków.
Dlaczego niemieckie prawo pracy jest tak elastyczne? Duże znaczenie dla takiego stanu rzeczy mają mocne związki zawodowe oraz wysoka partycypacja pracownicza. Jakie znaczenie w Niemczech mają zbiorowe układy pracy?
W Polsce prawo pracy reguluje przede wszystkim Kodeks pracy. W krajach zachodnich, gdzie często emigrują za pracą nasi rodacy, duże znaczenie (często większe niż Kodeks pracy) mają układy zbiorowe pracy. Warto zapoznać się z obowiązującymi w danym państwie przepisami prawa pracy.
Osoby , które w 2014 r. pracowały w Holandii, mają czas na rozliczenie się do dnia 1 maja 2015 r. Z początkiem 2014 r. weszły w życie nowelizacje ustaw. Warto wiedzieć, co zmieniło się w rozliczaniu podatków w Holandii.
Zatrudnienie przez agencję pracy tymczasowej to specyficzna forma zatrudnienia pracownika. Rekrutacją i zatrudnianiem zajmuje się agencja pracy tymczasowej. Następnie pracownik zostaje skierowany do pracy w przedsiębiorstwie, które zgłasza zapotrzebowanie na personel w ramach pracy tymczasowej. Kto jest faktycznym pracodawcą?
Decydując się na pracę za granicą, warto zbadać legalność pośrednika i wybrać właściwą agencję pracy. Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy z agencją pośrednictwa pracy?
Zagraniczne wyjazdy zarobkowe są od kilku lat popularną alternatywą dla zatrudnienia w kraju. Bezpiecznym sposobem szukania pracy poza granicami kraju jest skorzystanie z usług agencji pracy. Jak sprawdzić legalność pośrednika i wybrać właściwą agencję pracy?

REKLAMA