REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kancelaria Prawna Renata Urowska i Wspólnicy sp.k.

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria Prawna Renata Urowska i Wspólnicy sp.k.

Obsługa podmiotów gospodarczych


Kancelaria Prawna Renata Urowska i Wspólnicy sp.k. funkcjonuje nieprzerwanie na rynku usług prawniczych od 1992 r.


Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu w obsłudze podmiotów gospodarczych oraz sukcesom w prowadzonych sprawach, nasza Kancelaria jest postrzegana jako jedna z wiodących kancelarii prawniczych w zachodniej Polsce. Potwierdzeniem pozycji Kancelarii są notowania w rankingach firm prawniczych ukazujących się w wielu wydawnictwach, w szczególności w „Rzeczpospolitej” i „Gazecie Prawnej”.


Magazyn „Europejska Firma”, działający w ramach redakcji Gepardy Biznesu przyznał nam tytuł ,, Efektywna Firma 2012 ”.


Dysponujemy zespołem doświadczonych prawników, w tym radców prawnych i adwokatów o wysokim poziomie specjalizacji, gotowych reagować na wszelkie problemy Klientów. Dzięki umiejętności szybkiego i trafnego identyfikowania potrzeb dostarczamy efektywnych, fachowych i praktycznych rozwiązań prawnych.


Atutem Kancelarii jest połączenie dogłębnej wiedzy z wieloletnim doświadczeniem i kreatywnością w doradztwie prawnym, które umożliwiają rozwiązywanie najtrudniejszych problemów prawnych pojawiających się przy prowadzeniu działalności gospodarczej.


Świadczymy naszym klientom kompleksową obsługę prawną na najwyższym poziomie. Specjalizacja Kancelarii obejmuje pomoc prawną w zakresie zagadnień związanych z:

- prawem spółek i działalności gospodarczej,

- zastępstwem procesowym,

- windykacją należności,

- prawem pracy i ubezpieczeń społecznych,

- prawem konkurencji i antymonopolowym,

- prawem własności przemysłowej i prawem autorskim,

- prawem upadłościowym i naprawczym,

- prawem bankowym i dewizowym,

- prowadzeniem mediacji i arbitrażu gospodarczego,

- dochodzeniem roszczeń z tytułu tzw. błędów medycznych,

- prawem rodzinnym i opiekuńczym.


Jakość naszych usług potwierdza fakt, iż organizacja i funkcjonowanie Kancelarii są zgodne z międzynarodową normą ISO 9001:2000 – sprawdzonego systemu zarządzania jakością.


www.kompendiumprawne.pl

Komisja Europejska pracuje nad przepisami zapewniającymi odpowiedni standard ochrony dla sygnalistów. Jakie obowiązki nakładać będzie na pracodawców dyrektywa?
W związku z obowiązkiem stosowania nowych przepisów o ochronie danych osobowych od 25 maja 2018 r., na pracodawcy spoczywa wiele nowych obowiązków, m.in. tych z wprowadzeniem monitoringu w miejscu pracy. Jak to zrobić zgodnie z obowiązującym prawem?

REKLAMA

Od 22 lutego 2016 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące okresu wypowiedzenia umów o pracę. Problemem może być sytuacja, w której umowa została zawarta na czas określony zgodnie z regulacją sprzed nowelizacji i trwa ponad 33 miesiące. Jak zatem należy traktować umowę na czas określony zawartą przed dniem 22 lutego 2016 r. jak i po tym dniu?
Prezydencki projekt zmian w Kodeksie pracy rozszerza przypadki, w których pracownik uprawniony jest dochodzenia odszkodowania z tytułu mobbingu. Dotyczy to sytuacji, gdy pracownik nie rozwiązał stosunku pracy, ale w skutek działań mobbingowych poniósł konkretną szkodę.

REKLAMA

Czy pracownik, który otrzymał odprawę z tytułu rozwiązania z nim zatrudnienia z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, może jednocześnie domagać się odszkodowania za nieuzasadnione wypowiedzenie umowy o pracę?
Od września 2016 roku adresem do doręczeń dla przedsiębiorców jest adres wskazany w CEIDG, a nie jak do tej pory - adres zamieszkania. Za niedochowanie obowiązku aktualizacji zgłoszonych danych grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny.
Dnia 7 października 2016 r. weszła w życie ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw zakładająca, że osoby po 75. roku życia mają prawo do bezpłatnych leków z wykazu ogłaszanego przez ministra zdrowia. Bezpłatne leki może przepisać pacjentowi tylko lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), wskazany w deklaracji wyboru.
Zgodnie z Kodeksem cywilnym w umowie o roboty budowlane, zawartej między inwestorem a generalnym wykonawcą, strony ustalają zakres robót, które wykonawca będzie wykonywał osobiście lub za pomocą podwykonawców. Jak kształtuje się odpowiedzialność inwestora i wykonawcy wobec podwykonawców?
W przypadku umowy licencyjnej na używanie znaku towarowego, strony umowy same mogą kształtować swoje prawa i obowiązki, m.in. kwestię wysokości i sposobu liczenia opłat licencyjnych. Jakie są główne prawa i obowiązki licencjodawcy oraz licencjobiorcy?
Upadłość konsumencka jest postępowaniem sądowym skierowanym do konsumentów, którzy stali się niewypłacalni. Konsument może zostać całkowicie zwolniony z długów, pod pewnymi warunkami.
Przepisy prawa upadłościowego umożliwiają pozbawienie prawa prowadzenia działalności gospodarczej w celu zapewnienia pewności i bezpieczeństwa obrotu. Czy sąd może zakaz prowadzenia wszelkiej działalności gospodarczej?
Sprawy o mobbing to niewątpliwie trudne zagadnienie, zarówno pod kątem prawnym, jak również faktycznym. Pracodawca ma obowiązek przeciwdziałać mobbingowi w pracy. Na czym on polega?
Przedsiębiorcy zawierają transkacje nie tylko z podmiotami krajowymi, ale również z zagranicznymi. W obu przypadkach może wystąpić ryzyko niewywiązania się kontrahenta z zawartej umowy. W celu dochodzenia roszczeń od kontrahenta zagranicznego można wystąpić o wydanie Europejskiego Nakazu Zapłaty. Procedura wydania ENZ jest szybsza, łatwiejsza oraz w wielu przypadkach bardziej oszczędna.
Rejestracja znaku towarowego ma na celu uzyskanie prawa ochronnego polegającego na ustanowieniu wyłącznego prawa na używanie go w działalności zarobkowej lub zawodowej. Przedsiębiorca rejestrując znak towarowy musi spełnić określone prawem wymogi. Urząd Patentowy przeprowadzi procedurę administracyjną i wyda decyzję o udzieleniu prawa ochronnego albo o jego odmowie.
Członkowie zarządu ponoszą na podstawie przepisu art. 299 ksh odpowiedzialność odszkodowawczą. Zgodnie z nim, jeżeli egzekucja przeciwko spółce okaże się bezskuteczna, członkowie zarządu odpowiadają solidarnie za jej zobowiązania. Co w przypadku odpowiedzialności za odsetki za opóźnienie w spełnieniu świadczenia pieniężnego? Sąd Najwyższy jednoznacznie wskazał, że uprawnienie do naliczania i żądania odsetek powstaje dopiero po upływie terminu wskazanego w wezwaniu do zapłaty skierowanym do członka zarządu.
Odpowiedzialność małżonka za długi drugiego powstaje wyłącznie w przypadku, gdy między małżonkami istnieje ustrój małżeńskiej wspólności majątkowej. Jak się uchylić od odpowiedzialności?
Kto i w jakiej formie może wprowadzać dodatkowe wewnętrzne procedury z zakresu prawa pracy w spółce ograniczoną odpowiedzialnością?
Zmowy przetargowe są jednym z najpoważniejszych naruszeń konkurencji. Przedsiębiorca może być posądzony o zawarcie takiej zmowy, jeżeli uzgodni warunki składanych ofert, w szczególności z zakresu prac lub ceny.
Wykreślenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z rejestru handlowego jest możliwe, mimo iż w toku likwidacji spieniężyła swój majątek i pozostały niespełnione zobowiązania. Co więcej, wykreślenie spółki z rejestru nie skutkuje wygaśnięciem jej zobowiązań.
Znaki towarowe używane przez przedsiębiorców w obrocie gospodarczym realizują określone funkcje, np. funkcję oznaczenia pochodzenia, czyli skutecznie odróżniającą go od produktów lub usług konkurencyjnych.

REKLAMA