REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Katarzyna Witkowska

Dołącz do grona ekspertów
Katarzyna Witkowska

Prawnik

Współpracuje z Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych.

W swojej pracy zawodowej koncentruje się przede wszystkim na zagadnieniach, związanych zochroną danych osobowych. Posiada doświadczenie w prowadzeniu audytów oraz szkoleń wtym zakresie, a także w opracowywaniu dokumentacji ochrony danych osobowych.

Na co dzień zajmuje się również bieżącą obsługą przedsiębiorców, co pozwala jej zgłębiać wiedzę, dotyczącą szerokiego wachlarza problemów, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, w tym także działalności prowadzonej w Internecie.

Prelegentka na konferencjach związanych z ochroną danych osobowych, prawem nowych technologii oraz prawem międzynarodowym publicznym.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Kontynuuje naukę na tym samym wydziale w ramach studiów doktoranckich, badając zagadnienia związane zrozwojem nowych technologii i ich wpływem na ochronę prywatności.

Stypendystka programu Erasmus w Tours, we Francji. Ukończyła Podyplomowe Studium „Szkoła Prawa Francuskiego”.

Absolwentka Podyplomowego Studium Ochrony Danych Osobowych, organizowanego przez Wydział Prawa iAdministracji Uniwersytetu Łódzkiego pod patronatem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Brała udział wopracowywaniu programu tego Studium na rok akademicki 2013/2014, w którym poprowadzi również zajęcia jako wykładowca.

Stażystka w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Współpracowała z Fundacją PANOPTYKON. Nadal współpracuje z Organizacją Privacy International.

Biegle włada językiem angielskim i francuskim. Porozumiewa się również w językach hiszpańskim i włoskim.


Redaktor naczelny i autorka publikacji na Portalu ODO (lista wpisów) oraz autorka publikacji na Portalu Prawa IT (lista wpisów).

Coraz częściej podnoszone są głosy, że zgoda jako przesłanka legalizująca przetwarzanie danych jest nadużywana i staje się, nie do końca słusznie, centralną, kluczową przesłanką. Dlatego też, coraz częściej mówi się o potrzebie odwoływania się do pozostałych przesłanek przetwarzania, w tym do przesłanki prawnie usprawiedliwionego celu.
Ustawa z 7 listopada 2014 roku o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej wprowadza od 1 stycznia 2015 r. istotne zmiany w ustawie o ochronie danych osobowych.

REKLAMA

O możliwości powierzania mówi art. 31 ustawy o ochronie danych osobowych stanowiąc, że administrator danych może powierzyć innemu podmiotowi, w drodze umowy zawartej na piśmie, przetwarzanie danych. Do czego sprowadza się istota powierzenia? Jakie rodzi obowiązki dla stron? Jak kształtuje się podział odpowiedzialności w przypadku skorzystania z niej?

REKLAMA