Kategorie

Kancelaria Prawna ASiW

Dołącz do grona ekspertów
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kancelaria Prawna ASiW

Obsługa prawna i wsparcie przedsiębiorców

Kancelaria Prawna ASiW z siedzibą w Katowicach świadczy kompleksowe usługi prawne na rzecz podmiotów gospodarczych, w szczególności w zakresie prawa spółek handlowych, fuzji i przejęć, postępowania upadłościowego i likwidacyjnego, kontraktów handlowych, prawa pracy w tym zbiorowego prawa pracy, prawa zamówień publicznych oraz prawa budowlanego.


Świadcząc usługi doradztwa prawnego negujemy utarte zasady i rozwiązania szukając tych nowatorskich, nieszablonowych. To, co dla innych stanowi nieprzekraczalną przeszkodę, dla nas jest wyzwaniem. Kierujemy się przy tym zasadą, że klient jest naszym Partnerem.


Skupiając się na obsłudze klientów biznesowych, nie zapominamy również o klientach indywidualnych , których potrzeby są dla nas równie ważne, i którym pomoc prawną zapewniają prawnicy Kancelarii specjalizujący się w sprawach cywilnych, rodzinnych, spadkowych oraz z zakresu odszkodowań.


Prawnicy Kancelarii prowadzą branżowego bloga dedykowanego przedsiębiorcom przedsiebiorca24.pl, gdzie dzielą się swoim doświadczeniem omawiając problematykę związaną z szeroko rozumianym obrotem gospodarczym.


Kancelaria Prawna ASiW

ul. Wojewódzka 27, 40-026 Katowice

tel. +48 32 749 80 50, fax +48 32 749 41 14

kontakt@asiw.pl


www.asiw.pl


www.przedsiebiorca24.pl

Umowa o roboty budowlane uregulowana została w kodeksie cywilnym. Specyfiką tej umowy jest solidarna odpowiedzialność inwestora za wykonaną pracę. Taka zasada stanowi gwarancję zapłaty dla podwykonawców w razie niewypłacalności wykonawcy.
Przepisy kodeksu pracy nakładają na pracodawcę obowiązek wprowadzenia regulaminu wynagradzania, jeżeli zatrudnia on co najmniej 20 pracowników nie objętych zakładowym ani ponadzakładowym układem zbiorowym pracy. Jaki jest tryb wprowadzania regulaminu wynagradzania?
Postępowanie egzekucyjne prowadzi do zaspokojenia wierzytelności wierzyciela. W trakcie tego procesu dłużnik ma prawo posługiwać się przysługującymi mu instrumentami prawnymi, jednak często jego działania utrudniają windykację. Przepisy prawa przewidują jednak możliwość wstąpienia wierzyciela w prawa dłużnika. Na czym polega ta zamiana?