REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Agata Lackowska-Wandas

Dołącz do grona ekspertów
Agata Lackowska-Wandas

Adwokat

Adwokat z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu kompleksowej obsługi jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych. Ekspert z dziedziny prawa zamówień publicznych oraz dyscypliny finansów publicznych.

Autor publikacji z zakresu prawa zamówień publicznych.

Pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej spółki komunalnej - Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne w Kłaju sp. z o,o.

Prowadzi własną Kancelarię Adwokacką w Krakowie:
ul. ks. bp. W. Bandurskiego 8 / 1
31-515 Kraków
tel./fax. 12 294 12 15
tel. 604 54 57 36
adres e-mail: agata@lackowska.pl
strona internetowa: www.lackowska.pl

Inwestorzy często zwracają się do do władz gminy, która nie ma wystarczających środków w budżecie z propozycją zainwestowania znacznych środków na budowę nowych obiektów. Warunkiem jest uchwalenie odpowiednich planów, które na to zezwalają. Czy włodarze gmin, którzy przyjęli do budżetu darowizny zmierzające do sfinansowania uchwalenia planów zagospodarowania przestrzennego naruszyli przepisy?
Wykorzystanie dotacji niezgodnie z przeznaczeniem przez beneficjenta podlega odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Dotacje najczęściej są przekazywane beneficjentom w formie decyzji administracyjnej bądź w formie umowy i to właśnie owe dokumenty wskazują beneficjentowi jak przekazaną dotację należy wykorzystać.

REKLAMA

Katalog kar za naruszenie dyscypliny finansów publicznych ma charakter zamknięty. Najbardziej dotkliwą sankcją dla sprawcy naruszenia dyscypliny finansów publicznych, jest zakaz pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi.

REKLAMA