Kategorie

Kancelaria Adwokacka Ius Cogens

Dołącz do grona ekspertów
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kancelaria Adwokacka Ius Cogens

Pomoc prawna z zakresu prawa administracyjnego, cywilnego i gospodarczego

Kancelaria Adwokacka Ius Cogens w Toruniu jest spółką cywilną założoną przez dwóch adwokatów - Piotra Konieckiewicza i Marcina Synaka. Głównym obszarem jej działania jest województwo kujawsko-pomorskie. Praktyka prawnicza prowadzona przez wspólników oraz osoby współpracujące dotyczy obszarów funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorców i osób fizycznych. Kancelaria zajmuje się świadczeniem pomocy prawnej głównie z zakresu prawa administracyjnego, cywilnego i gospodarczego, zamówień publicznych, karnego oraz rodzinnego i spadkowego.


Największe doświadczenie nasi prawnicy posiadają na polu negocjacji kontraktowych, prowadzenia sporów sądowych, tworzenia i likwidacji podmiotów gospodarczych. Większość klientów kancelarii prowadzi działalność gospodarczą w branżach - produkcyjnej, handlowej, transportowej oraz remontowo-budowlanej, toteż doskonale znamy specyfikę przedsiębiorstw tego typu.


Wspólnicy kancelarii występują również jako obrońcy w sprawach karnych i karno-skarbowych oraz zajmują się sprawami rodzinnymi i spadkowymi.


www.iuscogens.pl

Co do zasady dłużnik może zwolnić się z odpowiedzialności za niewykonane lub nienależyte wykonanie zobowiązania, jeżeli wykaże brak swojej winy w tym zakresie. Przepisy kodeksu cywilnego wprowadzają jednak możliwość umownego rozszerzenia odpowiedzialności dłużnika na okoliczności niezawinione. Na czym dokładnie polega rozszerzenie?
Najczęściej zawieraną umową w obrocie gospodarczym jest umowa najmu. Przedsiębiorcy zawierają zazwyczaj umowy na czas oznaczony liczony w latach. Warto, aby w umowie najmu określić warunki jej wypowiedzenia. Umowę może wypowiedzieć zarówno najemca, jak i wynajmujący. W jaki sposób wypowiedzieć umowę najmu?
W wielu branżach bardzo istotna jest terminowość w ukończeniu przedmiotu umowy. Jedną z nich jest niewątpliwie budownictwo, gdzie od realizacji inwestycji zgodnie z planem zależy np. rozliczenie projektu czy terminowa realizacja innych powiązanych projektów. Częstą praktyką w umowach o roboty budowlane jest zastrzeganie kar umownych za zwłokę wykonawcy. Należy jednak podkreślić, że w języku prawniczym czym innym jest zwłoka a czym innym opóźnienie w wykonaniu zobowiązania.