REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
EurActiv.pl

Portal informacyjny

EurActiv.pl należy do ogólnoeuropejskiej sieci portali informacyjnych, działającej w 15 krajach Europy w 15 językach. Codziennie piszemy artykuły dotyczące spraw europejskich, ale też krajowych, dziś już nieodłącznie powiązanych z unijnymi.


Śledzimy polityki i prawodawstwo unijne od początku procesu decyzyjnego po wdrożenie i ocenę efektów.


Współpracując ze wszystkimi partnerami w sieci EurActiv, każdy portal pozostaje niezależny - publikuje wiadomości dotyczące polityki UE, ale uzupełnia tę brukselską perspektywę o krajowy punkt widzenia.


http://www.euractiv.pl/

Komisja Europejska pracuje nad nowymi dyrektywami, które zwiększyłyby udział kobiet na rynku pracy. Zdaniem Komisji, udział kobiet na rynku pracy jest mały i spowodowany jest brakiem możliwości pogodzenia obowiązków zawodowych z rodzinnymi.
Unia Europejska przedstawiła projekt zmian dotyczący wprowadzenia wspólnej podstawy opodatkowania firm. Projekt ma na celu zwiększenie przejrzystości podatkowej w UE, w szczególności dotknie duże korporacje, które unikały opodatkowania w tzw. rajach podatkowych.

REKLAMA

Rada UE przyjęła założenia dotyczące zarejestrowania spółki z o.o. Spółkę będzie można zarejestrować na terenie UE przez internet, a do jej założenia wystarczy 1 euro. Ponadto łatwiejsze ma być prowadzenie tam działalności.
Unia Europejska chce ułatwić rejestrowanie znaków handlowych oraz zmniejszyć opłaty za rejestrację prawie o połowę. Zmiany mają dotyczyć głównie małych i średnich przedsiębiorstw.

REKLAMA

Irlandia znosi część ulg podatkowych. Minister finansów Irlandii Michael Noonan zapowiada zmiany w systemie podatkowym, który do tej pory pozwalał wielonarodowym firmom płacić mniejsze podatki.
Ministrowie gospodarki i finansów UE spotkali się 14 października w Luksemburgu, gdzie podjęli decyzję o rozszerzeniu automatycznej wymiany danych bankowych na wszystkie rodzaje operacji. Takie rozwiązanie ma szansę położyć kres części oszustw podatkowych.

REKLAMA