REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
ELPIGAZ

ELPIGAZ jest czołowym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań dla motoryzacji w zakresie gazowych układów zasilania pojazdów, zbiorników LPG i ciśnieniowych zbiorników powietrza.

Spółka od lat inwestuje w prace badawczo-rozwojowe prowadzone przez kadrę wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Większość produkcji jest realizowana w oparciu o własne rozwiązania techniczne i technologiczne, z których te najważniejsze chronione są patentami w wielu krajach na świecie. To dzięki nim jakość wytwarzanych produktów jest na najwyższym światowym poziomie.

ELPIGAZ to firma z tradycjami. Współczesny ELPIGAZ to historia dwóch firm. Zakład produkcji zbiorników powstał w latach 50. jako Zakłady Metalowe Przemysłu Terenowego wGorlicach. ELPIGAZ, firma specjalizująca się w produkcji, dystrybucji i sprzedaży bogatego asortymentu związanego z samochodowymi instalacjami gazowymi LPG i CNG, powstała w 1996 roku. W marcu 2009 roku nastąpiła fuzja ELPIGAZ Sp.zo.o. i Polmocon Sp. z o.o. Powstało jedno przedsiębiorstwo ELPIGAZ Sp. z o.o., z siedzibą w Gdańsku iZakładem Produkcji Zbiorników (ZPZ) Polmocon w Gorlicach.

Od 2002 roku Spółka jest członkiem Polskiej Organizacji Gazu Płynnego, a od 2012 roku członkiem Światowej Organizacji Gazu Płynnego (World LP Gas Association).

W 2012 roku ELPIGAZ zdobył tytuł RYNKOWY LIDER INNOWACJI 2012 – Jakość, Kreatywność, Efektywność – przyznany przez Strefę Gospodarki Dziennik Gazetę Prawną i dołączył do grona najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce.


W 2013 roku spółka ELPIGAZ znalazła się wśród laureatów XVI edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, objętego honorowym patronatem Ministra Gospodarki i zdobyła wyróżnienie w kategorii Wyrób Przyszłości w Fazie Wdrożeniowej za linię toroidalnych zbiorników Hit do samochodowych instalacji LPG.


Atutem Spółki jest największa oferta zbiorników LPG na świecie. Mają zastosowanie od najmniejszych pojazdów osobowych, przez dostawcze, autobusy aż po ciężarówki i ciągniki siodłowe. Jednym ciekawszych rozwiązań są nowoczesne zbiorniki MoreMo i Hit. Produkty te spełniają wszystkie wymagania norm krajowych oraz europejskich, a potwierdzeniem ich jakości jest m.in. certyfikowany System Jakości ISO 9001.


ELPIGAZ produkuje:

 • Nowoczesne zbiorniki toroidalne LPG: MoreMo (More & Modern) i Hit – wyróżniające się wagą (20-30 proc. mniejszą niż inne zbiorniki na rynku), w wersjach pod MVA oraz dla armatury 4 otworowej, przeznaczone do pracy w pozycji leżącej, podwieszanej i stojącej (pionowe). Nagrody: Medal Europejski, Polski Produkt Przyszłości.
 • Zbiorniki cylindryczne LPG – szeroki zakres średnic od D 200 do 450 mm.
 • Zbiorniki LPG dużej pojemności – LC (Large Capacity) – do 500 dm3, przeznaczone do pojazdów ciężarowych, autobusów, itp.
 • Reduktory LPG, CNG: Cometa-i (do 150 KM), Drago (do 160 KM), Drago Grande (do 250 KM), Drago Sport (powyżej 250 KM).
 • Wtryskiwacze gazu: Arancio, Bianco, Blue, I-Plus Arco.
 • Wyposażenie zbiorników LPG: MVA Orion, MVA Polmocon, MVA Elpigaz.
 • Ciśnieniowe zbiornikipowietrza


Elementy instalacji gazowych posiadają homologacje na zgodność z regulaminem ECE 67R01 (dla LPG) oraz ECE R110 (dla CNG), certyfikaty GOST (Rosja) i UkrCEPRO (Ukraina).

Sprzedaż instalacji gazowych – kompletne markowe instalacje LPG, CNG:

 • Przeznaczone do silników benzynowych: EXCLUSIVEline – Stella OBD; COMFORTline – Stella Polare, VELA Freestyle, POPULARline – Stella Maris.
 • Przeznaczone do silników z wtryskiem bezpośrednim benzyny: Stella 4DPI. Nagroda: INPRO 2014.
 • Z homologacją R 115 - do ponad 1000 aut.
 • Przeznaczone do silników diesla (wysokoprężnych) – systemy dual-fuel (ON +LPG oraz ON + CNG) – system DEGAmix – posiada homologacje na montaż we wszystkich pojazdach (kategorie M1, N1, M2, N2, M3, N3), włącznie z ADR (pojazdy dla transportu materiałów niebezpiecznych). Nagroda: INPRO 2011.

www.elpigaz.com

Czy tańsze instalacje LPG przynoszą tak samo efektywny zwrot inwestycji, jak droższe? Nie. Dlaczego?
Eksploatacja samochodów z instalacjami LPG jest zazwyczaj bardziej opłacalna niż pojazdów zasilanych benzyną, czy olejem napędowym.

REKLAMA

Sekwencyjny wtrysk gazu Stella BELLA wkracza w świat silników benzynowych, zarówno z wtryskiem bezpośrednim jak i pośrednim. Wyjaśniamy jego działanie.
Montaż instalacji LPG nie może się obejść bez wyboru odpowiedniego zbiornika LPG. Dobór konkretnego rodzaju zależy od kilku czynników. Jakich?

REKLAMA

Branża gazowa dotrzymuje kroku rozwojowi technologicznemu branży motoryzacyjnej. Instalacje gazowe można stosować do szerokiej gamy pojazdów i silników – włącznie z najnowszymi opuszczającymi fabryki, bez względu na wielkość, rodzaj nadwozia i wartość.
Na co zwrócić uwagę, gdy zimą użytkujemy samochód z instalacją LPG? Czy taki pojazd należy przygotować do eksploatacji w okresie mrozów?
Dzięki postępowi technologicznemu, instalacje LPG montować w samochodach wszystkich klas, bez negatywnego wpływu na ich osiągi. Na co zwrócić uwagę przed montażem instalacji gazowej w samochodzie?
LPG – Liquefied Petroleum Gas (Płynne Paliwo Gazowe) jest mieszaniną węglowodorów, głównie propanu C3H8 i butanu C4H10. Otrzymuje się ją bezpośrednio przy wydobyciu gazu ziemnego lub jako produkt uboczny przeróbki ropy naftowej w rafinerii. Gaz samochodowy wytwarzany jest najczęściej w procesach krakingu katalitycznego oraz pirolizy olefinowej.

REKLAMA