REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
KOGNITARIAT

Biuro podatkowo-finansowe


PONAD 20 LAT DZIAŁALNOŚCI

Nasze biuro rachunkowe zostało otwarte w październiku 1993 roku. Pasja, jaka nam towarzyszy od ponad 21 lat w codziennej działalności, przełożyła się na systematyczny wzrost liczby obsługiwanych klientów i wspólne sukcesy. Dodatkowym atutem naszej firmy jest przeszkolona kadra pracownicza z 10- i 15-letnim stażem pracy w naszym biurze, a jakość świadczonych przez nasze biuro usług jest dla nas priorytetem, dlatego też stale podnosimy kwalifikacje pracowników poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach.

Nasza oferta obejmuje nie tylko obsługę w sferze podatkowej czy rachunkowej, ale również w szeroko rozumianym zakresie prawa gospodarczego i administracyjnego.


INNOWACYJNOŚĆ

W 2009 roku uruchomiliśmy platformę usług ON-LINE pod nazwą KOGNITARIAT VPN, którą obecnie stale rozwijamy. Innowacyjność tego rozwiązania pozwala skutecznie obniżyć cenę oferowanych przez nas usług, dając jednocześnie klientom gwarancję jakości i bezpieczeństwa.


WIEDZA I JAKOŚĆ

Nasze doświadczenie wynika z długotrwałej i stale aktualizowanej znajomości przepisów prawa podatkowego, administracyjnego, zamówień publicznych, prawa gospodarczego, a także doskonałej wiedzy na temat zagadnień występujących przy wszystkich formach prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Nasi pracownicy publikują artykuły i porady eksperckie dla portali internetowych, takich jak: Wiedza i Praktyka, Podatki oraz Gazeta Prawna.

Wśród naszych klientów są średnie i duże polskie firmy, a współpraca z nimi dostarcza nam codziennie innych wyzwań, których podejmowanie daje nam praktyczne doświadczenie i wiedzę w zakresie spraw podatkowo-księgowych.


DLACZEGO MY?

- Myślą przewodnią naszej pracy jest jakość, a nie ilość obsługiwanych firm.

- Jesteśmy dobrzy w tym, co robimy.

- Nasi klienci darzą nas zaufaniem, polecając nas kolejnym firmom.

- Działamy nieprzerwanie od 21 lat.

- Posiadamy szerokie doświadczenie w zakresie prawa podatkowego, rachunkowego, gospodarczego i administracyjnego.

- Możemy pochwalić się kadrą pracowniczą z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w naszej firmie.

- Kładziemy duży nacisk na raportowanie dla kadry zarządzającej.

- Wdrożyliśmy innowacyjne rozwiązania IT w zakresie usług on-line.


Kontakt:

Biuro Rachunkowe
Kognitariat Sp. z o.o. ul. Podwale 17
00-252 Warszawa

www.kognitariat.pl

tel. 600 071 466
biuro@kognitariat.com.pl

Paczki świąteczne wydawane pracownikom oraz dla członków ich rodzin mogą mieć charakter świadczenia regulaminowego, które może być ustanowione przez pracodawcę w drodze regulacji wewnętrznych, tj. ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS), ale też ustawy Kodeks pracy (k.p.), informującego o zapewnieniu przez pracodawcę świadczeń materialnych i bytowych pracownikom, stosownie do posiadanych możliwości pracodawcy; czy też na podstawie regulacji związkowych (z funduszy związkowych), o ile takie związki i fundusze są u pracodawcy tworzone.
Osoby niepełnosprawne, które stoją przed koniecznością budowy chodnika do domu lub mieszkania zastanawiają się, w jaki sposób można sfinansować ów wydatek. Jednym z pomysłów jest korzystanie z ulgi rehabilitacyjnej, czyli odliczenie kosztów od przychodów - zobacz czy przepisu podatkowe na to pozwalają.

REKLAMA

W wyniku zmian w VAT, obowiązujących od 1 stycznia 2014 r., nie ma szczególnego momentu powstania obowiązku podatkowego przy eksporcie towarów. Powstaje więc, co do zasady, z chwilą dokonania dostawy towarów, tj. z chwilą przeniesienia na nabywcę prawa do rozporządzania towarem jak właściciel i nie ma tu znaczenia moment wystawienia faktury.

REKLAMA