Kategorie

Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K.

Dołącz do grona ekspertów
Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K.

Kancelaria Prawnicza


Kancelaria Prawnicza Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K. powstała na bazie polsko- włoskich bilateralnych doświadczeń z zakresu doradztwa i usług prawnych świadczonych na rzecz prywatnych przedsiębiorstw operujących na rynku krajowym i zagranicznym.

Wspólnicy mówiący w języku ojczystym włoskim lub polskim, posługujący się innymi językami takimi jak: angielski, francuski i rosyjski.

Pod nadzorem Adwokata Bernardo Cartoni, wpisanego na listę adwokatów prowadzoną przez Radę Adwokacką w Rzymie (Foro di Roma) pod numerem A30908 oraz wpisanym na listę prawników zagranicznych prowadzoną przez, Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie pod numerem A-0037, Kancelaria Prawnicza Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K. świadczy usługi w następujących dziedzinach:
• prawo spółek handlowych polskie, włoskie i międzynarodowe (w tym pisanie umów i odzyskiwanie długów krajowych i międzynarodowych)
• prawo gospodarcze, polskie, włoskie i międzynarodowe (w tym due diligence z zakresu prawa w przypadku sprzedaży przedsiębiorstw)
• prawo podatkowe (w tym doradztwo podatkowe w przedmiocie tax planing e di transfer pricing)
• prawo karno skarbowe polskie i włoskie
• prawo celne
• prawo międzynarodowe w zakresie inwestycji
• prawo prywatne międzynarodowe
• prawo europejskie
• prawo nieruchomości polskie i włoskie.
• prawo pracy polskie i włoskie.

Specjalizacją Kancelarii Prawniczej Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K. jest szeroko rozumiane wsparcie dla przedsiębiorstw na terytorium RP, a w szczególności współpraca z Włochami oraz krajami “trzecimi”.

Kancelaria Prawnicza Bernardo Cartoni i Wspòlnicy Sp. K. dysponując wiedzą z zakresu obydwóch systemów prawnych i przepisów prawa międzynarodowego prywatnego, jest w stanie oferować pomoc polskim podmiotom inwestującym we Włoszech, którzy są zmuszeni do zmierzenia się z odmiennymi przepisami prawa.

Usługi oferowane przez Kancelarię Prawniczą Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K. charakteryzują się szczególną dbałością w procesie badania wstępnego, opracowania teoretycznego, podpartego wiedzą praktyczną i uwagą poświęconą klientom w trakcie trwania współpracy. Oferuje również możliwość stałej obsługi prawnej za stałym wynagrodzeniem.

Kancelaria Prawnicza Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K. na życzenie klienta świadczy również usługi za pomocą urządzeń teleinformatycznych. Na przykład poprzez możliwość wypełnienia specjalnego panelu komunikacyjnego, otrzymując gratisową usługę prawną lub poprzez możliwość zadawania pytań i otrzymywania odpowiedzi poprzez e-mali.

Kancelaria Prawnicza Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K. oferuje stworzenie pomostu pomiędzy systemami prawa polskiego i włoskiego, niwelując różnice językowe i prawne. W związku z tym Kancelaria Prawnicza Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K. wprowadza program tłumaczeń dwustronnych polskich i włoskich przepisów prawnych, począwszy od Kodeksu spółek handlowych oraz Kodeksu karnego skarbowego.

www.kancelariacartoni.pl