Kategorie
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
PROMAG S.A.

Firma PROMAG powstała w 1982 roku, a obecnie na polskim rynku jest liderem w zakresie rozwiązań intralogistycznych i magazynowych. Kompleksowa oferta Spółki obejmuje produkcję m.in.: systemowych rozwiązań urządzeń do składowania i przenośników, regałów, wózków widłowych, urządzeń przeładunkowych, urządzeń dźwignicowych oraz urządzeń i materiałów do pakowania. Firma oferuje także szereg usług dodatkowych: audyt logistyczny, doradztwo techniczne, pomiary i projektowanie magazynów, dostawę urządzeń wraz z montażem i uruchomieniem, pełne wsparcie serwisowe, a także szkolenia z bezpiecznej pracy i eksploatacji urządzeń magazynowych.

PROMAG S.A. posiada własny zakład produkcyjny oraz nowoczesne centrum logistyczne w Koninku, stanowiące centrum dystrybucyjne dla oddziałów terenowych i sprzedaży wysyłkowej (www.e-PROMAG.pl). W chwili obecnej sieć handlowo-serwisowa PROMAG obejmuje 10 oddziałów w największych miastach w Polsce. Centrala firmy znajduje się w Poznaniu.

Jakie są zasady bezpiecznej eksploatacji wózków widłowych? Produkowane obecnie wózki widłowe to urządzenia zaawansowane technologicznie i wyposażone w wiele funkcji dodatkowych. Ich sprawna obsługa wymaga nie tylko wiedzy teoretycznej, ale też praktycznego doświadczenia. Warto wiedzieć na czym polega bezpieczna eksploatacja takich pojazdów i jakie są najczęstsze – choć nie zawsze świadome - uchybienia w tym zakresie.
Efektywne zarządzanie energią w magazynie wiąże się nie tylko z koniecznością budowy obiektów spełniających określone standardy i wymagania w zakresie izolacji termicznej. Znaczną ilość energii zaoszczędzić można w trakcie codziennej pracy, na poszczególnych etapach procesów magazynowo-transportowych. Pod warunkiem, że zainwestujemy w odpowiednie wyposażenie i rozwiązania.
Jeśli polskie magazyny chcą być konkurencyjne na globalnym rynku, muszą w kolejnych latach zainwestować w automatyzację i robotyzację procesów. Niestety, na tle krajów Europy Zachodniej polska branża magazynowa wciąż nie wypada najlepiej.