REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Polish Advisory Group

Dołącz do grona ekspertów
Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Jesteśmy zespołem niezależnych doradców podatkowych z wieloletnim doświadczeniem w największych spółkach doradztwa podatkowego w Polsce.

Współpracujemy z biegłymi rewidentami, księgowymi i prawnikami, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom pełny zakres usług z obszaru doradztwa podatkowego, finansów i księgowości. Poprzez współpracę z firmami partnerskimi, jesteśmy obecni w Krakowie, Katowicach i Bielsku-Białej.

Nasze usługi obejmują w szczególności:

- bieżące doradztwo podatkowe, w tym opinie prawno-podatkowe

- bieżące doradztwo świadczone w formie miesięcznych abonamentów / doradztwo typu hot-line

- audyty podatkowe oraz przeglądy typu due diligence

- wsparcie w toku kontroli podatkowych i skarbowych oraz reprezentację w trakcie postępowań podatkowych

- prowadzenie szkoleń i seminariów podatkowych

- usługi typu compliance (tj. prowadzenie rejestrów i ewidencji dla podmiotów zagranicznych, przygotowywanie i składanie deklaracji podatkowych i zgłoszeń INTRASTAT, itp.)

Wymienione powyżej usługi świadczone są w języku polskim, angielskim i niemieckim.

www.polishadvisory.com

Przez długi czas istniały wątpliwości dotyczące właściwego sposobu opłacania składek od kontraktów menadżerskich. Wydawało się, że ostatecznie spór został rozwiązany przez uchwałę Sądu Najwyższego z 17 czerwca 2015 r. (sygn. akt III UZP 2/15). Uchwała ta jedynie częściowo potwierdziła stanowisko prezentowane przez ZUS, który niestety nadal interpretuje przepisy sprzecznie z tezami uchwały.
Z dniem 1 stycznia 2016 r. do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (ustawa o PIT) i ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (ustawa o CIT) wprowadzone zostały nowe przepisy, które wskazują, w którym okresie rozliczeniowym podatnik zobowiązany jest uwzględnić skutki wystawianych lub otrzymywanych faktur korygujących.

REKLAMA

Sąd Najwyższy w wyroku z 24 września 2015 r. dopuścił możliwość wyłączenia z podstawy wymiaru składek ZUS wartości bonów uprawniających do nabycia na ich podstawie artykułów spożywczych i napojów bezalkoholowych w punktach handlowych. Niezbędnym warunkiem dla zastosowania tego wyłączenia jest jednak, aby bony żywnościowe przyznawane były pracownikom uprawnionym na podstawie przepisów o bezpieczeństwie i higienie pracy do otrzymania posiłków i napojów profilaktycznych.
Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą w nieruchomościach niebędących ich własnością, stają często przed koniecznością poniesienia określonych nakładów na te nieruchomości. Konieczność poniesienia tego typu nakładów pojawia się zazwyczaj w momencie podjęcia działalności w nowej siedzibie, uruchomienia nowej placówki handlowej, otwarcia nowego oddziału lub filii, itd. W tego typu sytuacjach pojawia się pytanie, w jaki sposób poniesione nakłady powinny zostać potraktowane dla celów podatku dochodowego (CIT lub PIT)?

REKLAMA