REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kancelaria Perfecta

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria Perfecta

Kancelaria Prawna Perfecta zajmuję się stałą obsługą przedsiębiorców oraz świadczy pomoc prawną w indywidualnych sprawach osobom fizycznym. Posiada szerokie doświadczenie z zakresu prawa upadłościowego i naprawczego, konsumenckiego, bankowego, służebności przesyłu, gospodarczego, windykacji należności.

Kancelarię radcowską prowadzi Michał Skrobski, radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jako aplikant współpracował z jednym z najskuteczniejszych prawników w regionie. Obecnie prowadzi samodzielną działalność współpracując z największymi kancelariami z Gdańska, Wrocławia, Białegostoku. Posiada istotne doświadczenie z zakresu wielu dziedzin prawa, m.in. prawa cywilnego (prawa zobowiązań, prawa rzeczowego i prawa spadkowego), prawa gospodarczego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa rodzinnego.

Wierzymy, że fundamentami sukcesu są rzetelność i profesjonalizm. Sprawy naszych klientów traktujemy, jako własne. Zapraszamy do współpracy!

KANCELARIA PRAWNA PERFECTA

adres: 75-333 Koszalin, ul. Emilii Gierczak 7a

telefon: 883-060-303

e-mail: kancelaria.perfecta@gmail.com

www.e-perfecta.pl

Dotychczas można było zawierać z pracownikiem kolejne umowy na czas określony, kiedy przerwa pomiędzy zakończeniem jednej a rozpoczęciem drugiej, wynosiła dłużej niż miesiąc. Drugim sposobem wykorzystania luki prawnej było zawieranie umowy na czas określony trwający np. 7 lat. Wynikało to z faktu, iż ustawodawca nie wskazał limitu trwania umowy na czas określony.
Znacząca część społeczeństwa posiada zawarte umowy kredytu z bankami. W trakcie jego spłacania mogą się pojawić problemy z jego bieżącą płatnością. W takiej sytuacji wierzyciel wypowiada umowę kredytu żądając spłaty całego zadłużenia. Jak się wtedy bronić ? Należy zawsze sprawdzić umowę kredytu, warunki wypowiedzenia umowy oraz postanowienia regulaminu danego banku obowiązujące w dniu jej zawarcia.

REKLAMA

Ustawodawca nowelizując ustawę o systemie ubezpieczeń społecznych wypełnił lukę prawną w zakresie oskładkowania przychodów członków rady nadzorczej. Dotychczas z tytułu wykonywanej funkcji obowiązkowo podlegali ubezpieczeniu zdrowotnemu. Obecnie od 1 stycznia 2016 r. zakres oskładkowania uzależniony jest od jego miejsca zamieszkania.
Znaczna liczba osób zatrudniona jest na umowę zlecenia. Często jest to jedna bądź dwie umowy. Powszechną praktyką było zawieranie dwóch umów zlecenia, jednej na wyższą kwotę (np. 1700 zł), drugiej na niższą (300 zł), gdzie tylko ta niższa była oskładkowana. Na podstawie zmian, które wejdą w życie 1 stycznia 2016 r., możliwość oskładkowania tylko jednej z dwóch umów zlecenia została ograniczona.

REKLAMA