REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Prometeia

Grupa doradczo-inwestycyjna

Grupa doradczo-inwestycyjna Prometeia świadczy usługi w zakresie pozyskiwania finansowania oraz doradztwa transakcyjnego. W grupie działają Prometeia Dotacje UE, Prometeia Capital oraz fundusz Prometeia Ventures.

Prometeia zapewnia kompleksowe usługi doradcze, finansowe i inwestycyjne dla przedsiębiorstw. Oferta Grupy dedykowana jest zarówno do startupów, lokalnych firm rodzinnych, jak i dużych spółek giełdowych działających we wszystkich sektorach gospodarki.

Eksperci Prometeia projektują i wdrażają rozwiązania, które pomagają zwiększyć wartość rynkową przedsiębiorstw oraz stworzyć im najlepsze warunki do rozwoju. Dzięki posiadanej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu w działalności na rynku kapitałowym, zespół Prometeia świadczy usługi, które pozwalają wprowadzić firmy na kolejny etap rozwoju, zoptymalizować procesy biznesowe lub pozyskać kapitał i partnerów.

Główne obszary działalności Grupy Prometeia to:

- Pozyskiwanie dotacji unijnych,

- Usługi dla spółek giełdowych,

- Autoryzowany Doradca NewConnect,

- Doradztwo transakcyjne,

- Inwestycje w innowacyjne projekty biznesowe.

Więcej informacji na stronie: www.prometeia.pl

Zapraszamy do kontaktu:

tel. +48 71 33 72 814
fax +48 71 33 72 814
biuro@prometeia.pl
www.prometeia.pl

W Polsce stosunkowo dużo podmiotów zajmuje się inwestycjami typu venture capital. VC to specyficzna odmiana inwestycji na niepublicznym rynku kapitałowym. Fundusz działający na tym rynku w szczególności zainteresowany jest inwestycjami na bardzo wczesnym etapie rozwoju przedsiębiorstwa.
Prężny rozwój przedsiębiorstwa nie będzie możliwy bez kapitału w odpowiedniej wysokości. Pozwala on zatrudniać nowych pracowników, poszerzać pola działania oraz inwestować. Firmy sektora MŚP najczęściej finansują swoją działalność samodzielnie, bez sięgania po kredyt bankowy. Tymczasem to zewnętrzne źródła kapitału stanowią atrakcyjne koło zamachowe rozwoju firm.

REKLAMA

Zanim przedsiębiorca sięgnie po dotację, warto aby zapoznał się ze źródłami, z których płyną unijne pieniądze. Przedstawiamy przegląd funduszy unijnych i wybrane konkursy, w których aktualnie można składać wnioski o dofinansowanie.
Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej umożliwia realizację projektu lub przedsięwzięcia biznesowego, którego sfinansowanie z innych źródeł może być utrudnione. Procedura ubiegania się o dotację unijną jest złożona, toteż potencjalni beneficjenci powinni poznać jej ogólny przebieg i założenia przed rozpoczęciem starań o uzyskanie wsparcia finansowego z funduszy UE.

REKLAMA

Emisja akcji to dla spółek możliwość uzyskania dodatkowego kapitału przeznaczonego na dalszy rozwój. Jakie podmioty powinny rozważyć taki krok?
Beneficjenci dotacji z funduszy europejskich stykają się z rozbudowaną dokumentacją już na etapie przygotowywania i składania wniosku o przyznanie dofinansowania. Realizacja projektu także wiąże się z generowaniem kolejnych dokumentów. Dbałość o właściwe ich przechowywanie to jeden z kluczowych aspektów prawidłowego rozliczenia projektu.

REKLAMA