REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Dołącz do grona ekspertów
Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Tworząc firmę StillWell Polska Sp. z o.o. naszym celem było przede wszystkim zapewnienie Klientom dostępu do usług prawnych, opartych na nowoczesnym modelu współpracy, a także kompleksowego wsparcia zarówno podczas zakładania własnej firmy, jak również podczas jej dalszego istnienia.

Z powodzeniem wspieramy również zagranicznych inwestorów chcących wejść na polski rynek i zajmujemy się dalszą obsługą prawną ich przedsiębiorstwa.

W naszym zespole posiadamy prawników specjalizujących się w różnych gałęziach prawa a także współpracujemy z biurami rachunkowymi i doradcami podatkowymi, którzy wspierają naszych klientów w kwestiach księgowych i podatkowych.

Specjalizujemy się głównie w obsłudze prawnej spółek prawa handlowego. Są to m.in.:

- tworzenie spółek kapitałowych i osobowych,

- dokonywanie zmian w organach reprezentacji oraz zmian właścicielskich w spółkach,

- przygotowywanie aktów wewnętrznych i uchwał,

- reprezentacja przed sądem rejestrowym (KRS),

- opracowywanie i opiniowanie umów wspólników (shareholders’ agreement).

Ponadto zajmujemy się m.in.:

- przeprowadzaniem postępowań naprawczych, upadłościowych i likwidacyjnych,

- dochodzeniem roszczeń,

- prawem pracy,

- opiniowaniem i tworzeniem umów handlowych oraz wsparciem w toku negocjacji handlowych,

- obsługą prawną obcokrajowców, chcących prowadzić działalność gospodarczą w Polsce (rejestracja oddziałów i przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych oraz spółek z udziałem kapitału zagranicznego).

StillWell Polska Sp. z o.o.

ul. Zakrzewskiego 11e

61-693 Poznań

tel.+48.61.307.03.16

e-mail:biuro@stillwell.pl

www.stillwell.pl

Z dniem 1 czerwca bieżącego roku zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, w wyniku której obcokrajowcy zakładający spółki prawa handlowego lub dokonujący w nich zmian będą zobowiązani składać do sądu rejestrowego dodatkowe oświadczenia. Co będą musiały zawierać takie oświadczenia?
Każdemu wspólnikowi spółki z o.o. przysługuje prawo zbycia posiadanych udziałów w spółce. Jest to zasada, która wynika bezpośrednio z przepisów kodeksu spółek handlowych. Przy czym, wspólnicy mogą swobodnie rozporządzać swoimi udziałami tylko wtedy, gdy w tej materii nie postanowiono inaczej w umowie spółki.

REKLAMA

Przedsiębiorcy, których spółki kapitałowe były wpisane do dawnego rejestru handlowego B (RHB) mieli czas do 31 grudnia 2015 roku na przepisanie ich do obecnego rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Krajowy Rejestr Sądowy. Jakie są skutki niedopełnienia tego obowiązku?
Rejestracja spółek prawa handlowego poprzez internetowy system udostępniony przez Ministerstwo Sprawiedliwości jest coraz częściej stosowana przez przedsiębiorców. Jest to rozwiązanie mające sporo zalet a ustawodawca wprowadza do systemu coraz to nowsze rozwiązania, które umożliwiają dokonanie większej ilości czynności przedsiębiorcom sprzed ekranu ich komputera. Poniżej przedstawiamy rozwiązania wprowadzone przez ostatnie kilka miesięcy oraz te, które mają się pojawić niebawem.

REKLAMA