REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Doradca podatkowy w firmie Accace Tax Representation Sp. z o.o. w Warszawie.

Katarzyna Rogowska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Doradca podatkowy przy Mazowieckim Oddziale Krajowej Izby Doradców podatkowych.

Podstawowym aspektem na którym koncentruje swoją zawodową uwagę jest wspieranie klientów w sporach z administracją podatkową, zarówno na etapie kontroli i postępowań kontrolnych oraz podatkowych, jak również w trakcie postępowań przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Jej doświadczenie zawodowe jest związane przede wszystkim z praktycznym wymiarem kontroli na gruncie podatku PIT oraz VAT, zwłaszcza w kontekście korzystania z prawa do odliczenia oraz ubiegania się o zwrot podatku od towarów i usług. Jednocześnie zajmuje się sprawami związanymi z udziałem w tzw. „karuzelach podatkowych”.

Doradza klientom w zakresie prawa podatkowego także poprzez udzielane porady, sporządzane opinie oraz wnioski w sprawie wydawania indywidualnych interpretacji przepisów prawa podatkowego, zapewniając im w ten sposób bieżąca pomoc w prowadzonej działalności oraz skuteczną ochronę ich praw.

Od 1 lipca 2016 r. duże firmy, a od 1 lipca 2018 r. średni i mali przedsiębiorcy będą mieli obowiązek raportowania danych (ksiąg podatkowych i dowodów księgowych) w elektronicznym formacie tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) na żądanie organów podatkowych na etapie każdej procedury podatkowej. Zarówno w ramach czynności sprawdzających (również w kontrolach krzyżowych), w trakcie prowadzenia kontroli podatkowej, czy też postępowania podatkowego lub kontrolnego.

REKLAMA